Любов без кордонів: як біженка з Іраку знайшла щастя з македонським прикордонником

Прикордонник з Македонії та біженка з Іраку - кохання з першого погляду Копирайт изображения Bobi Dodevski & Noora Arkavazi
Image caption Прикордонник з Македонії та біженка з Іраку - кохання з першого погляду

Того дощового дня у березні, коли Бобі Додевскі зустрів свою майбутню дружину, він не мав би працювати. Цей 35-річний прикордонник з Македонії погодився підмінити колегу.

Серед тисяч біженців, що сподівалися перетнути македонський кордон того дня, була 20-річна Нура Аркавазі, що прибула з сім'єю з Іраку.

На початку 2016 року пані Аркавазі залишила свій дім у Діялі - східній іракській провінції, охопленій насильством. Разом з батьками, братом і сестрою вона вирушила второваним шляхом на захід - перетнула кордон між Іраком і Туреччиною, звідти переправилась човном на грецький острів Лесбос і врешті-решт підійшла до кордону Македонії.

Там, чекаючи на дозвіл для своєї родини пройти через Македонію до Сербії, вона познайомилась з паном Додевскі. Він побачив у її очах щось надзвичайне. "Це була доля", - сказав він кореспондентові ВВС.

"Бачу, ти втратив голову від кохання!"

Коли ці двоє зустрілися, доля біженців у Македонії висіла на волосинці - балканські країни закрили кордони для мігрантів.

"Я мала просту мрію - мешкати з родиною у Німеччині", - розповіла пані Аркавазі в інтерв'ю агентству AFP.

Вона володіє шістьма мовами; по прибутті до кордону її скерували до пана Додевскі, бо той добре знає англійську.

У програмі BBC World Service Newsday вона сказала: "Того дня я була хвора, з дуже високою температурою, і раз у раз падала. Побачивши це, Бобі негайно викликав на допомогу медиків з Червоного Хреста".

Копирайт изображения AFP
Image caption Похмурий і брудний македонський кордон - одна з головних магістралей для біженців

Пан Додевскі намагався не виходити за межі службових обов'язків, але колега-прикордонниця швидко розпізнала стрілу Амура.

Як пригадує пані Аркавазі, ця колега зауважила його розгубленість і сказала: "Бачу, ти втратив голову від кохання!"

"Після розмови з ним я відчула якийсь вогник усередині, - розповідає Нура. - Мені хотілося, щоб наша розмова продовжилась".

Пан Додевскі говорить прямолінійно: "Я бачив на кордоні багато-багато дівчат. Можливо, деякі з них були навіть гарніші від Нури - трішечки. Та в її очах я побачив щось надзвичайне і сказав собі: "Це вона! Нура має лишитися тут і стати моєю дружиною!"

10 освідчень

Одужавши, Нура почала допомагати місцевому відділенню Червоного Хреста.

Інші мешканці тимчасового табору для біженців у Табановце мали єдину справу - чекати на зміну свого статусу, а Нура і Бобі непомітно зустрічалися, більше дізнаючись одне про одного.

Він водив її та її матір на місцеві базари, де купляв їм одяг та їжу. Але особливо її вразило те, як він бавився й веселився з дітьми мігрантів - його серйозні колеги такого собі не дозволяли.

Одного квітневого дня пара вечеряла в ресторані. Бобі був помітно схвильований: дрижав і постійно пив воду.

"Він спитав, чи я вийду за нього, - пригадує Нура. - Та ні, це якийсь жарт, - відповіла я. Але він повторив це разів з десять: чи ти вийдеш за мене?"

Врешті вона здалась і погодилась стати пані Додевскі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Нині Нура та Бобі разом мешкають у македонському місті Куманово
Копирайт изображения AFP
Image caption Пара побралася в липні, в день народження Нури, лише через чотири місяці після першої зустрічі

Пара побралась у Куманово, місті на півночі Македонії. Їм не завадило те, що наречений - православний християнин, а наречена походить з родини курдських мусульман. На весіллі зібралося 120 гостей усіх віросповідань, включно з колегами Нури з Червоного Хреста.

На питання про те, чи не поспішили вони з одруженням, Нура відповідає, що вони покохали одне одного з першого погляду: "Так, саме це й сталося між мною та Бобі".

Її рідні успішно дісталися до Німеччини, але Нура лишилася в Македонії з чоловіком та його трьома дітьми. Всі п'ятеро разом мешкають у Куманово.

І незабаром їх стане шестеро. "Я на п'ятому місяці вагітності!" - зі щасливим сміхом оголошує Нура.

Копирайт изображения AFP
Image caption Щасливе подружжя очікує на свою першу спільну дитину

Новини на цю ж тему