Фото: фестиваль вина на Закарпатті

З 11 по 15 січня в закарпатському Мукачеві триває один із найвідоміших фестивалів краю "Червене вино". Уже понад 20 років поспіль винороби області збираються, і журі обирає найкращих. Цього року в фестивалі беруть участь 40 виноробів краю.

Image caption Червоне і біле, десертне і сухе, Каберне, Мерло, Цвайгельт, Шардоне, Фурмінт, Різлінг - кожен гість зможе знайти напій собі до смаку. Дегустувати можна безкоштовно, купити ж вино - від 80 грн за літр.
Image caption Особливістю цьогорічного фесту є те, що окрім закарпатських вин є змога скуштувати і напої з Австрії - від двох виноробів із містечок Руст та Гольс.
Image caption За словами фахівців, на Закарпатті вироблення вина у приватному господарстві є традиційним, і передається від дідів та прадідів.
Image caption У Європі, зазначають культурологи, останнім часом попит на такі вина, активно росте.
Image caption Відбір учасників цьогорічного фесту був доволі жорсткий: члени оргкомітеті відвідували кожного охочого взяти участь винороба та перевіряли, чи насправді кандидат займається виноробством.
Image caption Винороб, який пройшов цей перший етап відбору, може обрати собі будь-який павільйон методом аукціону, якщо заплатить за нього більше, ніж інші охочі.
Image caption У неділю, 15 січня, будуть визначені найкращі винороби краю.
Image caption Чи не єдиним мінусом у святі вина стала погода - Закарпаття завалило снігом, якому комунальники не встигають давати раду.

Новини на цю ж тему