10 буденних фраз, які змушують нас співати

Вплив музики на людей різноманітний і не завжди нами усвідомлюється. Іноді ‎пісні без запрошення виринають з підсвідомості в найнеочікуваніший час, а ‎іноді прориваються в наше мовлення - і безневинні буденні фрази чомусь ‎злітають з вуст у формі мелодії.‎

Ось 10 прикладів слів або фраз, "експропрійованих" популярною музикою - ‎внаслідок чого ми завжди чуємо в них певні ноти або раптово переходимо на спів, ‎коли доводиться їх вимовляти (чи коли їх вимовляють наші співрозмовники).

1.‎ ‎"It wasn't me"‎

Shaggy

Всі ми маємо подякувати Шеґґі за красивий спосіб незворушно все ‎заперечувати - навіть коли йдеться про відверті й неспростовні пестощі на дивані, ‎в душі та на кухні. Якщо комусь надто складно вигадувати переконливе ‎виправдання для своєї поганої поведінки, на допомогу приходить цей рядок. "Це ‎не я!" - навіть не пісня, а музичний рятівний круг, милиця, на яку може спертися ‎розгублений розум у хвилину потужного стресу. Щоправда, ніхто не сприйме ‎вашу відмовку всерйоз, та принаймні ви не стоятимете на місці з відкритим ротом і ‎відчаєм на обличчі.

2.‎ ‎"Let it go"‎

Idina Menzel Копирайт изображения Getty Images

Пісня "Відпусти" в майстерному виконанні Ідіни Мензел надає цьому ‎вислову дещо інший зміст, ніж у розмовній мові. Коли хтось каже приятелю, що ‎його ситуація надто неприємна і тому краще залишити її в минулому (відпустити), ‎порадник зазвичай не має на увазі, що треба виплеснути весь прихований гнів чи ‎усамітнитись на холодній горі. Тим не менше, даючи таку пораду, наші сучасники ‎першою чергою згадують цю пісню, а потім - увесь мультфільм, а потім - ‎льодовий палац. Дякуйте студії Волта Діснея.

3.‎ ‎"I just can't get enough"‎

Depeche Mode

Фразу, що позначає гостру потребу в будь-чому від картопляних чіпсів до ‎компліментів, - "мені все мало!" - надзвичайно важко вимовити без переходу на ‎спів - Depeche Mode і The Saturdays добре постарались, аби ‎підсадити цю мелодію до колективного підсвідомого. Навіть якщо це у вас вийде, ‎ваші друзі-меломани відразу відчують відповідальність за те, щоби проспівати цей ‎рядок вам у відповідь. Навіть якщо й вони утримаються, надокучлива мелодія ‎крутитиметься у вас у голові решту дня.

4. "Breaking the Law"

Judas Priest Копирайт изображения Getty Images

Деякі фрази не треба навіть вимовляти, щоб вони запульсували у крові. Кожен, хто ‎колись відчував приплив адреналіну від скоєння невеличкого злочину, - ‎переходив дорогу на червоне світло чи грав у футбол під знаком "По траві не ‎ходити!" - добре знає, як всередині мозку вмикається приспів класичного гімну ‎бунтівної молодості у виконанні Judas Priest. Якщо ж хтось скаже: ‎‎"Агов, так не можна! Це протизаконно!" - він лише підкріпить уже запущений ‎внутрішній діалог.

5. "Hello"

Lionel Richie

У цього слова є принаймні дві потенційні музичні інтерпретації. Обидві цілком ‎ймовірні, а вибір залежить від того, до кого ви звертаєтесь. Новіша з них належить ‎Адель і обертає будь-яке раптове привітання, навіть радісне, у ‎монохромний дзвінок у холодне минуле з рипучого старого телефону. Друга ‎мелодія, увічнена Лайонелом Річі, дещо більш оптимістична. Він питає, ‎чи не його ви шукаєте, тоді як Адель переконана, що ви мовчите навмисно. ‎

‎6. "It's Friday"

Rebecca Black Копирайт изображения Getty Images

Надокучливість цієї мелодії пояснити нескладно: спостереження про те, що на ‎календарі вже п'ятниця, рідко коли не супроводжується позитивними емоціями. ‎Саме про це й співає Ребекка Блек у пісні "П'ятниця". Правду кажучи, ‎поетичним шедевром цю пісню не назвеш - та варто згадати про вихідні попереду, ‎і ви вже наспівуєте "відірвемось у п'ятницю!" та інші дурниці, гідні підлітків у ‎складному перехідному віці. Так недовго й вівторки полюбити.

7. "So…"

Julie Andrews

Обережно, це пастка! Особливо нею зловживає старше покоління на родинних ‎святах. Чи властиво вам починати речення з "ну…", за яким іде невпевнена пауза, ‎так ніби ви досі обдумуєте, як краще перепитати буркотливого дядечка, чи ‎лишиться він на чай? Якщо так, не дивуйтесь, коли якийсь розумник на повний ‎голос затягне рядок зі "Звуків музики". Цей класичний мюзикл багато в чому ‎винний!

8. "My name is…"

Eminem

Пісня Емінема "Мене звати…" знайомить нас із надзвичайним талантом цього ‎співака. У приспіві, який навічно врізається в пам'ять, використано мотив з ‎старішої пісні Лабі Сіффре зі схожою незавершеною назвою "В мене ‎є…" у виконанні майбутніх членів гурту Chas & Dave. Пісня сповнена ‎тривожних образів (що нібито стосуються не самого співака, а його альтер-его ‎Сліма Шейді), які лавиною сходять на вас, щойно виникає потреба представитись у ‎незнайомій компанії. Щоб заробити додаткові бали, спробуйте відтворити ще й ‎саркастичне "привіт" перед "мене звати…"

9. "What doesn't kill you makes you ‎stronger"

Kelly Clarkson

Якщо чесно, то деякі вищезгадані мелодії поводяться як в'їдливі паразити - ‎натомість ця може послужити справжнім благословенням. Коли у вас ‎неприємності, все валиться з рук і фортуна від вас відвертається, завжди знайдеться ‎принаймні один доброзичливий друг, що нагадає прописну і не завжди правдиву ‎істину: те, що вас не вбиває, додає вам сил. У такі моменти зручно підспівувати ‎милому голосу Келлі Кларксон, подумки перераховуючи всі ‎беззаперечні винятки з цього "втішного" правила, від хронічної втоми до синдрому ‎подразненого кишечника.

10. "It's Christmas"‎

Slade

Правильніше буде написати це приблизно так: "Це Ррррррріздвоооооо", - і додати ‎зо дванадцять знаків оклику. Прокидаючись на ранок Різдва, спробуйте лише ‎поквапити рідних до вітальні, - бо там же ж подарунки, запечена шинка чи ‎глінтвейн! - не згадавши при цьому кумедне обличчя Нодді Холдера у хмарі ‎русявого волосся і з блискучим циліндром на голові. Адже пісня "Merry Xmas ‎Everybody" гурту Slade з нами вже понад сорок років і за цей час ‎пролунала, певно, з мільярд разів. І спробуйте вимовити цю фразу й не волати, ‎як олень, який вивихнув копито. Запевняємо, у вас не вийде.

Новини на цю ж тему