Гера із Hypnotunez: в українського слухача є смак

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Гера Луїдзе: для нас Hypnotunez - наша справа, наше ремесло, любов

Мало хто з прихильників гурту The Hypnotunez очікував, що він з'явиться у новому сезоні шоу "Х-фактор" на СТБ. Ще менше - що вони дійдуть до фіналу.

Але вінницькі свінг-хулігани таки вивели себе на новий рівень. І в якомусь сенсі український шоу-бізнес загалом.

При цьому лідер гурту Гера Луїдзе не цурається зізнатися, що починали вони з вулиць і досі більше тяжіють до андеграунду, аніж до масової сцени.

Про це, а також про враження від роботи на українському телебаченні і найближчі плани він розповів в інтерв'ю ВВС Україна.

ВВС: Розкажи, як з'явилася ідея змішати такі різні жанри музики в одному колективі?

Г.Л.: Як воно зазвичай буває... Хлопці збираються разом і починають думати, як вони називатимуться і що гратимуть. У випадку з Hypnotunez все було навпаки. Спочатку з'явилася задумка, концепт, згідно з яким це повинен бути музичний рух, що звучатиме трошки не так, як усі інші. І вже після того я почав шукати музикантів.

ВВС: Як тобі вдалося зібрати однодумців і утворити колектив?

Г.Л.: Це одна з найчастіших проблем у групі Hypnotunez. Ми існуємо всього три роки, а наш склад вже змінювався неодноразово. Далеко не всі можуть повністю присвятити себе цій справі. Люди різні. Залишаються тільки ті, хто дійсно вірить у те, що ми робимо, і хто йтиме до кінця.

ВВС: Чим для тебе особисто є гурт?

Г.Л.: Для мене Hypnotunez - це все. Як би банально це не звучало. Ясна річ, майже всі музиканти кажуть, що музика для них це - життя. Так, але банально не означає, що це неправда. І для нас Hypnotunez - це наша справа, наше ремесло, наша любов.

ВВС: Інколи, приїхавши до міста, перед концертом у клубі ви можете ще зіграти десь на вулиці. Як у таких ситуація на вас реагують люди?

Г.Л.: Ми взагалі починали з вулиць. Перші наші виступи були на вулицях. Люди в основному позитивно реагують на появу музикантів на вулиці, особливо з неординарним набором інструментів. Ми і досі любимо цю справу. Просто у нас стало менше часу, і тепер ми не так часто граємо на вулиці.

Копирайт изображения STB.ua
Image caption На шоу "Х-фактор" Hypnotunez виступали із Олегом Скрипкою

ВВС: Хто ваш слухач?

Г.Л.: Наш слухач може бути абсолютно різним. Причому, це можна сказати навіть про людей, які добре знають групу Hypnotunez і регулярно ходять на наші концерти. Це можуть бути танцюристи свінгу, це можуть бути панк-рокери, це можуть бути навіть металісти, звичайні люди, хто завгодно.

Зберегти обличчя

ВВС: Під час виступів вас часто просять зіграти кавери на якісь відомі пісні?

Г.Л.: Дуже багато разів на наших концертах з'являлися люди, які тицяли нам якісь купюри і просили зіграти якийсь відстій типу російського року. Ми ніколи не грали на замовлення, ніколи не грали за гроші пісень, які ми не хочемо грати. І я сподіваюся, що не будемо.

ВВС: Вам комфорто бути у телевізорі?

Г.Л.: Група Hypnotunez цілком комфортно почувається на телебаченні. Коли нас знімають камери, ми розуміємо важливість медіа в принципі. Ми знаємо, наскільки велика ця сила. Тому що велика частина смаків людей формується саме через медіа. Тож ми прагнемо, аби нам було комфортно брати у цьому всьому участь.

ВВС: Раніше ви радше жили в андеграунді. І коли пішли на мелий телепроект, вам почали писати різні зауваження з цього приводу. Як ти ставишся до них?

Г.Л.: До того, як ми потрапили на шоу "Х-фактор", ми вже грали три роки. Я дуже радий і пишаюся тим, що ми грали на різних концертах в андеграунді - у театрах, філармоніях, пабах, клубах. І наша публіка переважно була з андерграундної тусовки.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Лідер гурту The Hypnotunez Гера Луїдзе імпровізує для ВВС Україна.

Природно, що після того, як ми потрапили на "Х-фактор, знайшлися люди, які засуджували це, вважали це якимось неправильним вчинком з нашого боку, зрадою андерграунду.

Я можу сказати тільки те, що люди часто не розуміють чи не знають, що заради того ж андерграунду - або заради всього мистецтва в цілому - іноді треба жертвувати чимось.

Іноді це може бути репутація. Хай там що, зараз ми неймовірно розширили свою аудиторію. І тепер можемо робити все, що хочемо, показувати людям, що можна слухати не тільки шлак, який вони постійно чують, а й хорошу музику. А гуртам і музикантам показувати, що можна йти на телебачення, можна заявляти про себе.

ВВС: Під час одного з ефірів Костянтин Меладзе сказав, що ви хороший гурт, але недостатньо форматний, і щоб стати успішним, вам треба трохи підігнутися. Ти готовий до цього?

Г.Л.: Для мене важливіше зберегти своє обличчя. Це те, з чим ми прийшли на проект. І слова Костянтина Меладзе - мовляв, так, група хороша, але це неформат, люди це не слухають... Звичайно, він це сказав, бо сам випускає продукт, абсолютно протилежний нашому. І якщо наш стане затребуваним і популярним, то його продукт стане непотрібним, тому що ми як раз йдемо проти цього продукту і хочемо, щоб його не було.

ВВС: Тобі не здається, що те, що продюсери шоу цього року почали шукати нових героїв в інтернеті, вже свідчить, що того продукту більше не достатньо?

Г.Л.: Вже так. І власне те, що цього року проект запросив якихось більш нестандартних виконавців, свідчить, що продовжувати, як раніше, не можна. Тому що якість музики, яку люди слухають, зростає, а з нею і слухач. У слухачів в Україні теж є смак, але, на жаль, вони не чують масово по телевізору гарної музики. Якщо вони почують її, то скажуть: де ж це все було раніше?

ВВС: Виходить, раніше інтернет шукав на телевізорі, а тепер навпаки - телевізор в інтернеті?

Г.Л.: Зараз усі все дивляться в інтернеті. Є маса людей, у яких немає телевізора. Він їм не потрібен, і тому доводиться телебаченню шукати щось в інтернеті, співпрацювати з інтернетом.

Image caption Гера каже, що його гурт іде проти масового продукту

ВВС: Ти очікував, що ви дійдете так далеко на проекті?

Г.Л.: Я не очікував взагалі, що ми пройдемо кастинг. Ми подали заявку, нас запросили на кастинг, ми приїхали і один одному говоримо: якщо зараз нам почнуть говорити, що це повний відстій, ми скажемо: спасибі, хлопці, і йдемо. Взагалі ніхто не очікував, що ми пройдемо далі. Це відбувалося кожного разу, коли ми приходили на наступний етап. Це просто неймовірно!

Музика не лежить на поверхні

ВВС: Коли чекати на ваш новий матеріал?

Г.Л.: Новий альбом вже є - у нас є матеріал для нього. Думаю, видамо його у другій половині року. А спершу - кілька синглів і турів.

ВВС: Напевно, ви один з тих гуртів, які краще заходять слухачеві наживо?

Г.Л.: Звичайно ж, живі концерти для нас кращі взагалі. Ми завжди намагаємося грати якомога більше, виступати на фестивалях, у клубах. Ми це любимо. Вже хотілося б почати працювати не тільки з маленькими майданчиками, а й з більшими, які розраховані саме на те, щоб слухати музику, а не в місцях, де в першу чергу п'ють пиво і їдять. Після українського туру ми хотіли б зробити європейський тур. Ми вже відкрили собі візи.

ВВС: І при цьому продовжувати жити у Вінниці?

Г.Л.: Так, я дуже люблю Вінницю. Я реально радий, що живу у Вінниці, що ми група з Вінниці.

ВВС: Зараз ти з новими силами продовжуватимеш шукати місце своєму гуртові на українській сцені. За твоїми власними спостереженнями, що зараз відбувається на цій сцені?

Г.Л.: Все, що зараз відбувається на цьому музичному просторі, особисто для мене - жесть, бо це повинно змінюватися. У нас є фестивалі, на яких грають одні і ті ж групи. Є метри українського року, які вже по 25-30 років грають те саме, і їх вважають найкращими. Я мовчу про ті проекти, які показують по телевізору...

Поговоримо про те, що відбувається у клубах: майданчиків у нас мало, потрапити на них можуть або ці найдавніші групи, які всім вже давно набридли, але люди чомусь все одно ходять на них, або ж кавер-бенди. Які, я вважаю, не повинні бути настільки затребувані, вони не можуть бути популярнішими, ніж музиканти, які працюють над власним матеріалом.

Image caption Склад гурту часто змінювався, залишаються лише ті, хто готовий іти до кінця

ВВС: Інтернет надає людям доступ практично до усієї музики, яка існує. При цьому більшість чомусь не вміє чи не хоче прослухати, відсортувати і полюбити щось нове. Чому?

Г.Л.: Я собі теж ставив це запитання. Це дуже дивно. Тому що реально є все - той самий інтернет, є можливість купувати інструменти. Якщо раніше, 20-30 років тому, це було реально складно - знайти музику, знайти інструменти, то зараз заходиш в інтернет, і в тебе є табулатури, ноти, відеошколи, ну просто все для того, щоб добре навчитися грати і слухати багато хорошої, якісної музики. Але чомусь цього не відбувається. Я поки що не можу відповісти собі на це запитання.

Музика не лежить на поверхні. Можна сказати, що нам пощастило. Ми щось зробили, аби нас почули. Але є ще маса музики, не гіршої за Hypnotunez, а дехто навіть кращий. І це українські виконавці. Та про них ніхто не знає.

Сподіваюся, після того, що у нас тут сталося на телевізорах, на цих усіх шоу, деякі з музикантів прокинулися і зрозуміли, що це все-таки це не зашквар, що можна свою хорошу музику показувати масам людей.

ВВС: Ти віриш, що зараз уся "неформатна" музика має шанс відірвати назад свій шмат пирога в Україні?

Г.Л.: Зараз саме той момент. Зараз момент, коли люди розплющили очі і розуміють, що все те, що відбувалося останні багато років у музичному поп-середовищі, що вони бачили по телевізору - це вже все, скільки можна!

Настав саме той час, коли потрібно активізуватися і прокинутися. І всім талановитим творчим людям, які роблять якісний авторський матеріал, тупо йти в атаку, грати, показувати себе, природно, не прогинаючись, наскільки це можливо, і не втрачаючи своє обличчя.

Новини на цю ж тему