Бі-Бі-Сі вимагає звільнити журналіста

Я б хотіла представитися у якості нового редактора відділу, до якого тепер, після реструктуризації BBC World Service, належить bbc.ua. Українська служба пережила численні зміни, так само як і інші підрозділи, і ми, наскільки Ви знаєте, тепер концентруватимемо наші зусилля на вебсайті. Українська служба більше співпрацюватиме з колегами з російської та азербайджанської мовних служб, що, як я сподіваюся, призведе до збільшення інформації як про регіон, так і про Україну та міжнародні новини. Вже невдовзі припинить роботу на Бі-Бі-Сі голова Української служби Мачек Бернатт-Рещинський, а всередині липня вітатимемо нового редактора - українську журналістку Ніну Кур'яту.

Image caption 13 червня кореспондента Бі-Бі-Сі кинули за ґрати

Поки ж час від часу Ви будете отримувати інформацію від мене.

Журналісти Бі-Бі-Сі у середу проведуть у Лондоні демонстрацію з вимогою звільнити одного з наших колег, якого утримують спецслужби Таджикистану.

Таджицька влада затримала Урунбоя Усмонова 10 днів тому та офіційно висунула проти нього звинувачення у зв'язках із забороненим ісламським угрупованням «Хізб ут-Тахрір», за що його можуть засудити до тривалого ув'язнення, якщо визнають винним. Бі-Бі-Сі засуджує його затримання, називаючи звинувачення абсолютно безпідставними.

Нас усіх на Бі-Бі-Сі непокоїть те, що силами безпеки Таджикистану продовжують утримувати нашого колегу Урунбоя Усмонова. Урунбой зник 13 червня після роботи у місті Худжанд на півночі країни. Потім, як розповідають члени родини, він ненадовго з'явився з синцями на обличчі та у супроводі представників спецслужб, які обшукали будинок. Згодом його перевели до місцевого офісу спецслужб.

59-річний Урунбой працює на Бі-Бі-Сі вже 10 років і є автором матеріалів на різні теми, зокрема соціальні, культурні та релігійні. У нього серйозні проблеми з серцем, і він потребує медичного догляду.

Поки що не було жодної офіційної відповіді від влади Таджикистану, але в одному з нещодавніх інтерв'ю, влаштованому спецслужбами, та у статті, яка потім була опублікована агенцією «Press.tj», його звинуватили у членстві в «Хізб ут-Тахрір». Це є відступом від законної практики та серйозним порушенням презумпції невинуватості.

Голова Центральноазійської служби Бі-Бі-Сі Хамід Ісмайлов каже, що Урунбой кілька разів писав про цю організацію як журналіст. І так само в якості журналіста він контактував з деякими членами цієї оголошеної поза законом організації та висвітлював їхні суди.

У своєму непостійному блозі він наводить досвід своїх колег, які постраждали під час здійснення своєї журналістської діяльності у Центральній Азії.

Бі-Бі-Сі разом із британським та американським посольствами, а також іншими поважними міжнародними організаціями, закликають звільнити Урунбоя.

Бі-Бі-Сі планує провести пікетування, щоби привернути увагу до його затримання, яке все ще триває, та наголосити, що висунуті звинувачення є безпідставними та загрожують професійній журналістиці і свободі слова в Таджикистані.