Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Стисло

  1. Кабмін ухвалив рішення про те, що Приватбанк повністю переходить під контроль держави
  2. 100% акцій найбільшого українського банку перейдуть до Мінфіну
  3. Керівництво Приватбанку запевнило, що небезпеки для коштів його вкладників немає
  4. Зранку у понеділок міністр фінансів Данилюк та Голова НБУ Гонтарєва провели спільну прес-конференцію
  5. Свої спеціальні заяви також вже зробили президент Порошенко і голова уряду Гройсман
  6. МВФ привітав рішення про націоналізацію Приватбанку

Прямий репортаж

Весь час - британський

"Національний банк зараз має у резерві 15 млрд доларів. Ще півтора року тому, у лютому 2015 року, у нього було 5,5 млрд доларів. В нього вистачить резервів підтримати курс (гривні. - Ред.), - пояснює економіст Олена Білан.

Вона також пояснює: "Націоналізація є одним з важливих кроків, який наближує Україну до кредиту МВФ, до наступного траншу з кредитної програми. Якщо ситуація буде виходити з-під контролю, ми можемо розраховувати, що ці кошти будуть виділені за прискореною процедурою. Тому всі іноземні партнери це рішення підтримують".  

Економіст прогнозує поступове зниження відсоткових ставок по кредитам у Приватбанку. 

"В будь-якій країні прихід держави в капітал (банку. - Ред.) означає підвищення його кредитних рейтингів... Банк, який підкріплений державним інститутом, який одночасно є і менеджером держборгу і одночасно місійним центром, буде завжди надійніше за комерційну структуру з приватними акціонерами, які не можуть залучати капітал через фондову біржу", - стверджує Віталій Шапран, голова комісії з банківського аналізу Українського товариства фінансових аналітиків.

На його думку, вкладники банку перебувають зараз у вигідному становищі. 

"Націоналізацією Приватбанку практично завершується очищення банківської системи від нежиттєздатних банків", - пише у Facebook економіст Олена Білан.

Голова правління Приватбанку Олександр Дубілет заявив, що останніми днями банк відчував тиск на ліквідність, видаючи близько 2 млрд грн готівкою на день.

Гештег #ПриватБанк увійшов у топ-10 трендів Twitter в Україні.

"Це рішення ухвалили, аби гарантувати надійність операцій банку, з огляду на його системну роль у фінансовій системі України і враховуючи недостатність зусиль в останні місяці щодо посилення адекватності його власного капіталу", - зазначила пані Лагард.

Крістін Лагард
Reuters
Крістін Лагард привітала націоналізацію Приватбанку.

МВФ привітав рішення про націоналізацію Приватбанку. 

"Сьогоднішнє рішення української влади націоналізувати Приватбанк є важливим кроком в її зусиллях зі збереження фінансової стабільності" - йдеться у заяви очільниці фонду Крістін Лагард.

"Всі сервіси банку будуть працювати у звичайному режимі", - заявив заступник голови НБУ Яків Смолій.

"Ми спробуємо зробити процес передачі якомога безболіснішим", - запевнив пан Дубілет

"Фізичні особи не повинні відчути якихось проблем", - додав він.

Олександр Дубілет, голова правління Приватбанку: До моменту переходу банку в руки Мінфіну ми виконали всі платіжні інструкції наших клієнтів. У нас є гроші на кореспондентських рахунках. Останніми тижнями ми відчували великий тиск на ліквідність... Ми і далі заряджаємо банкомати, але у нас зараз рекордне зняття валюти.

Яків Смолій, заступник голови Нацбанку: Надмірної активності клієнтів (Приватбанку. - Ред.) ми не відзначаємо.

Сходив на обід, розрахувався карткою #приватбанк. Все працює як раніше. Той хто пережив Дельту може порівняти

Ситуація на міжбанківському валютному ринку стабільна, кажуть банкіри. 

За словами дилерів комерційних банків, яких цитує агенція "Українські Новини", відкриття торгів на міжбанку було дещо нервовим, деякі учасники трохи завищували котирування, але ближче до обіду ситуація стабілізувалася.

Приватбанк попередив про технічні перерви в роботі відділень через інвентаризацію. 

"Сьогодні у відділеннях банку проводяться необхідні роботи з інвентаризації залишків на рахунках клієнтів і грошових коштів для забезпечення передачі банку державі... в максимально короткі терміни протягом дня можливі технічні перерви в роботі відділень банку", - йдеться у заяві в банку.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні: "Вітаю вас із цим важливим та сміливим рішенням націоналізувати Приватбанк".

"Це рішення має призвести до того, що всі банки в Україні працюватимуть у однакових умовах", - заявила вона.

Киевлянин создал Chrome-плагин, который скрывает из ленты все посты про "ПриватБанк": ain.ua/chrome-plagin-…

Боярышник, Приват Банк, Звездные войны. Ясно, спасибо. Пожалуй, больше я в интернет сегодня не зайду.

Степан Кубів: Це не робилося за ніч (рішення про націоналізацію Приватбанку). Ця робота триває два з половиною роки... Ми це все робили відкрито, прозоро, на базі міжнародних оцінок.

Степан Кубів, міністр економічного розвитку: "Картки фізичних осіб працюють в повному обсязі, банкомати працюють".

У Приватбанку заявили, що онлайн-сервіси банку, зокрема система "Приват24" перейшли у власність держави.Про це написав перший заступник голови правління банку Олег Гороховський у коментарі до свого запису у Facebook.

Сергій Фурса, інвестиційний банкір: Націоналізація Приватбанку - необхідна жорстокість. Українська держава чи не вперше ухвалила складне рішення. Український уряд мало не вперше взявся вирішувати проблему, а не залишився осторонь в очікуванні поки вона сама розсмокчеться.

Дмитро Дубілет, директор з інформаційних технологій у Приватбанку: Це несподівана новина (в тому числі для мене, повірте), але хвилюватися не потрібно...

Всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть цілими. Це гарантує держава.

Курс гривні на міжбанку зранку в понеділок знижується на фоні рішення про націоналізацію Приватбанку.

На 11:00 курс склав 26,45 грн за 1 долар США, знизившись з 26,31 грн. Про це повідомляє агенція "Інтерфакс" з посиланням на дилерів комерційних банків.

Володимир Гройсман запевнив, що зараз у Приватбанку працює команда, сформована з фахівців Мінфіну, Нацбанку, Фонду гарантування вкладів. 

"Вона технічно забезпечує передачу банку в держвласність. Менеджмент Приватбанку пообіцяв сприяти цьому", - сказав прем'єр.

Бізнес коли банкротує -зникає назавжди, крім банків. Платники податків повинні їх рятувати #ПриватБанк #ДельтаБанк далі #ПлатинумБанк WTF?

Українці завалили Google питаннями про ПриватБанк dlvr.it/MwC7Zq

Українці завалили Google питаннями про ПриватБанк dlvr.it/MwC7Zq

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підтримує націоналізацію Приватбанку. Про це йдеться в заяві банку, яку цитує агенція "Українські Новини".

За словами Петра Порошенка, для посилення захисту вкладників Приватбанку він подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для "Ощадбанку".