BBC Ukrainian

Головна сторінка > Політика

Колишні керівники генпрокуратури сперечаються через справу Тимошенко

Facebook Twitter Google+
24 квітня 2012 15:58 GMT
Микола Обіход, екс-заступник генерального прокурора

Колишній заступник генерального прокурора Микола Обіход заявив, що Святослав Піскун, очолюючи прокуратуру у 2005 році, незаконно закрив справу проти Юлії Тимошенко і що це може стати підставою для порушення кримінальної справи.

Микола Обіход був куратором справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", яку очолювала Юлія Тимошенко на початку 2000-х років.

Екс-заступник генерального прокурора вважає, що Святослав Піскун пішов на це, оскільки намагався втриматися на посаді за нової помаранчевої влади. На прес-конференції Микола Обіход кілька разів називав екс-прокурора "безхребетним".

"Люди, які посідають такі посади, повинні мати міцний хребет і не прогинатися під обставини", - заявив Микола Обіход.

Раніше Святослав Піскун заявляв, що погодився на закриття кримінальної справи "за відсутністю складу злочину", оскільки слідчі розслідували її близько дев'яти років і за цей час не знайшли підстав для передачі справи до суду.

"Розслідувати далі не було ніякої перспективи, тому що Тимошенко вже стала прем’єр-міністром. Аби не псувати імідж країни і враховуючи, що на той час справа не була доведена, її закрили. Я сказав: це не означає, що Тимошенко не винна. Я розписався в тому, що в нас більше немає змоги цю справу розслідувати", - сказав Святослав Піскун в інтерв'ю агентству УНІАН.

Екс-генеральний прокурор також заперечував заяви представників чинної прокуратури про те, що ніби-то закриття справи у 2005 році відбулося під тиском президента Віктора Ющенка.

Згодом Святослав Піскун заявив, що рішення про закриття справи ухвалював не він, а слідчі, а його підпис на постанові з’явився тільки після того, як захисники Юлії Тимошенко "попросили завізувати документ".

У той же час, чинний генеральний прокурор Віктор Пшонка 5 квітня заявив, що Святослав Піскун закрив кримінальні справи проти екс-прем'єр-міністра за прямою вказівкою колишнього президента Віктора Ющенка. Причому керівник прокуратури посилався на свою розмову із екс-генпрокурором.

"Я мав розмову зі Святославом Піскуном, чому він особисто своїм підписом скріпив і засвідчив незаконну постанову про закриття кримінальної справи. Він мені відверто сказав - йому зателефонував тодішній президент України Ющенко і сказав: закрийте справу", - сказав генпрокурор.

Віктор Пшонка також зауважив, що Святослав Піскун поставив під своїм підписом печатку, чого ніколи не робив особисто генпрокурор.

Микола Обіход заявив на прес-конференції, що за закриття справи мають нести відповідальність ті, хто такі рішення ухвалював.

"Можуть бути підстави для порушення кримінальної справи", - вважає Микола Обіход.

Юлію Тимошенко, яка очолювала ЄЕСУ, звинувачують в ухилянні від сплати податків та шахрайстві, яке нібито завдало збитків держбюджету на суму 405 мільйонів доларів. За цією статтею їй загрожує до 12 років позбавлення волі.

19 квітня відбулося попереднє засідання суду у Харкові за цією справою. Наступне засідання має відбутися 28 квітня.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter