Чорнобиль узимку: сліди тварин у снігу

Останнє поновлення: Середа, 2 січня, 2013 p., 10:58 GMT 12:58 за Києвом
 • Чорнобиль у снігу
  Вчені, які досліджують екологію зони відчуження в Чорнобилі, максимально використовують можливості зимової погоди. Сніговий покрив і легкий мороз дозволяють їм вивчати сліди тварин.
 • Чорнобиль у снігу
  Професор Тім Муссо (на фото праворуч) і його колеги вже понад 10 років працюють у горезвісній Чорнобильській зоні довкола місця найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Вони досліджують наслідки підвищеної радіації для тваринного життя.
 • Чорнобиль у снігу
  "Ми нарахували 445 ссавців, які належать до 12 різних видів", - кажуть члени групи дослідників. Найбільше в зоні відчуження лисиць. На другому місці - вовки, слід одного з яких показано на цьому фото.
 • Чорнобиль у снігу
  У статті, надрукованій нещодавно в науковому часописі Ecological Indicators, дослідники так підсумували свою методику: вони рахують всі сліди тварин у снігу вздовж 161 прямої лінії - трансекта - у Чорнобилі і навколишніх районах. Водночас вони замірюють радіаційний фон.
 • Чорнобиль у снігу
  Дослідники з групи професора Муссо кажуть, що кількість тварин у зонах підвищеної радіації нижча, хоча інші наукові дослідження не виявили зв'язку між кількістю тварин і фоновою радіацією в зоні відчуження.
 • Чорнобиль у снігу
  Засніжений і безлюдний Чорнобиль справляє понуре враження, однак для вчених сніговий покрив - перевага, бо дає їм найпростіший метод обліку тварин у зоні радіаційного забруднення. (Всі фото надані професором Тімом Муссо. Підписи - Вікторія Ґілл)

More Multimedia

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS