СБУ заперечує викрадення військових в Криму

Копирайт изображения Reuters
Image caption Василь Грицак заперечує, що військових викрадали з Криму. За його словами, затримання відбулося на межі з Кримом

Військових, які зрадили присязі, затримали на межі з Кримом поблизу КПП Чонгар. Про це заявив голова СБУ Василь Грицак на брифінгу у Києві.

За його словами, йдеться про військових Олександра Баранова і Максима Одинцова, які служили у військовій частині №1100 у Криму.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Російські військові в Криму у березні 2014 року

В березні 2014 року цю військову частину взяли штурмом, а ці військові "зрадили присязі і перейшли на бік ворога".

Щодо них ще раніше порушили кримінальні провадження за дезертирство і державну зраду, розповів керівник СБУ.

Грицак продемонстрував журналістам відео з затриманням. Він розповів, що військові виїхали на адмінмежу з Кримом, щоб зустрітися з кур'єром, яким мав передати їм документи про освіту, щоб вони могли стати офіцерами російської армії. Біля КПП відбулося затримання.

"Вони хотіли провернути оборудку, отримати дипломи. Ми не робили жодних провокацій", - розповів пан Грицак про затримання.

У паспортах затриманих було написано місто Саки, Кримська область, Українська РСР.

Військових передали до військової прокуратури, їм обрали захід тримання під вартою і з можливістю внесення застави. Пан Грицак обурився, що щодо таких людей може бути застава.

Він розповів, що в СБУ "започаткували свято зрадника" і розшукують всіх, хто перейшов на бік ворога. Більше 1300 працівників СБУ, які служили в Криму, перейшли на бік ворога, розповів пан Грицак.

У міноборони Росії заявляють, що українські спецслужби затримали і вивезли з Криму двох російських військовослужбовців.