Україна - один з “лідерів” за кількістю жертв мін

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Вибухи протипіхотних та інших мін на Донбасі вбили та поранили майже 600 людей лише за 2015 рік

Україна увійшла до переліку країн, де за минулий рік зафіксовано найбільше жертв від вибухів мін. Про це йдеться в доповіді Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін (ICBL).

Найбільше загиблих і поранених в результаті вибухів мін у 2015 році було зафіксовано в Афганістані (1310 осіб), далі йде Лівія (1004 особи), Ємен (988 осіб), Сирія (864 людини) і Україна (589 осіб).

Загалом кількість жертв протипіхотних мін та аналогічних боєприпасів за підсумками минулого року досягла максимуму за 10 років - 5461 поранених і вбитих по всьому світу. Це на 75% більше від показників 2014 року.

Більше 2/3 жертв були цивільними особами, 38% постраждалих - діти.

Як відзначають автори доповіді, у 2015 році лише в трьох країнах - М'янмі, Північній Кореї і Сирії - урядові війська встановлювали наземні міни. Жодна з цих держав не підписала Конвенцію про заборону протипіхотних мін.

Експерти ICBL також відзначають, що попри зростання кількості жертв вибухів мін, світові витрати на розмінування та допомогу постраждалим зменшуються.

Один з пунктів Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає розмінування районів біля лінії зіткнення. Водночас через порушення перемир'я ліквідація закладених мін відбулася далеко не повністю.

Держслужба з надзвичайних ситуацій закликає громадян при виявленні вибухонебезпечного предмету одразу повідомляти про нього рятувальникам за номером "101" або правоохоронцям за номером "102".

Новини на цю ж тему