Колумбійська влада та ФАРК підпишуть нову мирну угоду

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Колумбійська влада та угрупування ФАРК підпишуть нову мирну угоду

Уряд Колумбії заявляє, що підпише нову мирну угоду з повстанцями ФАРК в четвер, оскільки попередню угоду відхилили на референдумі минулого місяця.

Нову угоду переглянули, її представлять для затвердження Конгресом, але не ставитимуть на загальне голосування.

Опозиційні групи кажуть, що документ досі недостатньо регулює покарання повстанців за порушення прав людини.

Угода спрямована припинити збройний конфлікт, що триває 50 років, в якому було вбито понад 260 тисяч людей.

У вівторок під час телевізійного звернення до нації, президент Хуан Мануель Сантос заявив: "У нас є унікальна можливість закрити цей болючий розділ нашої історії, який призвів до загибелі людей та вражав мільйони колумбійців протягом півстоліття."

Первинну угоду підписали два місяці тому на церемонії, перед світовими лідерами. Втім, населення не підтримало його на референдумі 2 жовтня.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Партія пана Урібе виступає проти угоди, бо вважають, що вона занадто м'яка щодо злочинів під час конфлікту

Противники уряду на чолі з колишнім президентом Альваро Урібе заявили, що угода була занадто вигідною для повстанців.

ФАРК і представники уряду, які вели переговори, працювали цілодобово, аби розробити понад 50 поправок до угоди, які зроблять її більш прийнятною для консервативних колумбійців, які зневажають ФАРК.

Пан Урібе й інші скептики продовжували стверджувати, що зміни, які внесли, були "косметичними".

Аналіз: Вайр Девіс, Кореспондент з Південної Америки

Конфлікт між лівими партизанами ФАРК і колумбійським урядом тривав понад 50 років і забрав життя понад 260 тисяч осіб.

Тому багато людей були приголомшені, коли колумбійські виборці минулого місяця відхилили мирний план, який розробляли дві сторони протягом чотирьох років на переговорах у Гавані.

Формальна угода про припинення вогню діє досі, але є побоювання, що загальнонаціональне насильство може повернутися, а мирний шанс буде втрачено для наступного покоління.

Те, що не буде нового референдуму - роздратує правих, які говорять, що новий план занадто схожий на перший. Але президент Сантос сподівається, що в національному масштабі прагнення до миру перекриє ці заперечення.

Президент Сантос дав зрозуміти, що переговорів більше не буде, незважаючи на пана Урібе, який просить про зустріч уряду та керівництва ФАРК, аби обговорити свої клопотання.

"Нова угода, можливо, не зможе задовольнити всіх, але таке трапляється під час мирних угод. Завжди є критики. Це зрозуміло й має поважатись," - зазначив пан Сантос.

Він також додав, що ратифікація відбудеться в Конгресі, де Урядова коаліція має міцну більшість.

Пан Урібе виступав за ще один референдум, і за його словами, угоду б знову не підтримали.

Пан Сантос був удостоєний Нобелівської премії миру в жовтні за зусилля у справі припинення конфлікту, викликавши спекуляції, що угоду досі можна було врятувати.

Урядові переговорники кажуть, що мирну угоду підпишуть швидко. Через страх нестійкого припинення вогню, який може знову розпочатися, якщо реалізація угоди не почнеться найближчим часом.

Минулого тижня двоє імовірно бойовиків ФАРК були вбиті під час бойових дій із силами безпеки, яких помилково прийняли за членів другого за величиною в Колумбії повстанського угруповання.

Повстанці ФАРК також висловили гнів щодо вбивства кількох активістів земельної реформи і правозахисників.

Новини на цю ж тему