МЗС вимагає розслідувати підпал українського прапора в Москві

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Прапор України вже не вперше палять у Москві

Міністерство закордонних справ України закликає російську владу розслідувати напад на український Національний культурний центр у Москві та спалення прапору України. Про це йдеться у заяві українського дипвідомства, оприлюдненій у середу ввечері.

Дипломати вказують, що напад 22 листопада вчинила "група радикально налаштованих молодиків".

"Про спланований і санкціонований характер подібних акцій свідчить систематичність їхнього проведення під стінами українського закладу в самому центрі російської столиці, а також відсутність належної реакції з боку правоохоронних органів", - йдеться у заяві.

В МЗС відзначають, що такі напади на установу, "яка здійснює виключно мирну, просвітницьку діяльність", мають на меті "розпалювання міжнаціональної ворожнечі та штучне нав'язування російському суспільству антиукраїнської агресії".

"Міністерство закордонних справ України заявило рішучий протест російській стороні, наголосивши на вимогах невідкладного розслідування злочину і закликавши до публічності судового вироку всім причетним до його скоєння", - наголошують в українському МЗС.

Російська влада інцидент не коментує.

Акції під представництвами Росії періодично відбуваються і в Україні.

Культурний центр

Копирайт изображения ukrcentr.ru
Image caption Магазин біля культурного центру наразі не працює

Національний культурний центр України у Москві знаходиться на Арбаті. Раніше на нього вже скоювали напади радикали.

За тією ж адресою знаходиться Бібліотека української літератури та магазин "Українська книга", робота яких наразі призупинена.

Директорку бібліотеки української літератури у Москві Наталію Шаріну затримали у жовтні 2015 року за звинуваченням у екстремізмі та розтарті понад 2 млн рублів. Вона звинувачення проти себе відкидає.

У середу в Москві продовжився судовий розгляд її справи.

Від 30 жовтня 2015 року Наталію Шаріну утримують під домашнім арештом.

Новини на цю ж тему