Вибори в США: у Клінтон вже на 2 млн більше голосів, ніж у Трампа

підрахунок голосів виборів у США Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп здобув перемогу на виборах президента США завдяки більшості голосів колегії виборців

Попри поразку на президентських виборах в США, за загальною кількістю голосів Гілларі Клінтон випереджає Дональда Трампа. Під час обробки результатів голосування з'ясувалось, що її відрив республіканця вже становить 2 млн голосів.

На президентських виборах, що відбулися 8 листопада, перемогу здобув кандидат від республіканців Дональд Трамп. Його інавгурація відбудеться в січні.

Він отримав більшість голосів колегії виборців, проте підрахунок голосів ще триває.

За даними Cook Political Report, станом на четвер за пана Трампа віддали 62,2 млн голосів, за Гілларі Клінтон - 64,2 млн.

Уже вп'яте в історії США, кандидат, який одержав більше голосів в країні загалом, програє президентські вибори.

У 2000 році демократ Альберт Гор, який програв на виборах Джорджу Бушу і намагався оскаржити результати голосування в суді, набрав на 544 тис. голосів більше за свого суперника.

Тоді результат виборів вирішив Верховний суд США, який постановив, що Джордж Буш здобув перемогу в штаті Флорида, через голосування в якому і виникла суперечка.

Цього року Гілларі Клінтон вдалося набрати більше голосів виборців зокрема у Каліфорнії, однак Дональд Трамп отримав підтримку більшості у штатах з невизначеною позицією, які врешті-решт і забезпечили його перемогу.

Виборча система США влаштована таким чином, що президента обирає не вся країна загалом, а кожен штат окремо.

У результаті перемогу отримують кандидати, що навіть із незначною перевагою отримують більшість голосів у великій кількості штатів, а не ті, хто перемагає лише в кількох густонаселених штатах.

Опоненти обраного президента намагаються використати чисельну перевагу голосів виборців на користь Гілларі Клінтон, щоб поставити під сумнів перемогу Дональда Трампа і саму систему колегії виборців.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У виборчому штабі Гілларі Клінтон наразі не проявили жодного інтересу до боротьби за перерахунок голосів.

Тим часом група фахівців з інформатики та адвокатів, які підтримують демократку, намагається ініціювати розслідування за підсумками голосування в трьох штатах.

Вони хочуть переконатися, що в роботу комп'ютерних систем, які відповідають за підрахунок голосів, не було іноземного втручання задля маніпулювання результатами.

Активісти звернули увагу на те, що результати Гілларі Клінтон помітно нижчі в округах, де проводився електронний підрахунок голосів, у порівнянні з тими, де використовувалися паперові бюлетені та оптичні сканери.

Однак у виборчому штабі пані Клінтон поки що не проявили жодного інтересу до початку боротьби за перерахунок голосів.

Тим часом Дональд Трамп виступив зі зверненням з нагоди Дня подяки, в якому закликав громадян приєднатися до його зусилль з "відновлення країни" і заліковування ран після виснажливої і болючої передвиборчої кампанії.

"Це не пройде одразу, на жаль, проте у нас є шанс спільно творити історію, домагатися реальних змін у Вашингтоні, справжньої безпеки для наших міст та справжнього процвітання для наших спільнот", - сказав обраний президент.

"Я молюся про те, щоб в цей День подяки ми почали долати те, що нас розділяє, і рухатися вперед як єдина країна, зміцнена спільними цілями та рішучістю", - додав він.

У середу Дональд Трамп оголосив про нові призначення до свого майбутнього кабінету міністрів.

Посаду міністра освіти погодилася обійняти Бетсі ДеВос, відома своїми несхвальними висловлюваннями на адресу республіканця.

Губернатор Південної Кароліни Ніккі Хейлі, у минулому теж лютий критик Дональда Трампа, номінований на посаду представника США в ООН.

Новини на цю ж тему