Лідери ЄС "не блефують" щодо умов брекзиту - прем'єр Мальти

Image caption Лідери ЄС "не блефують" щодо термінів "брекзиту", попереджає прем'єр-міністр Мальти

Лідери ЄС не "блефують", коли говорять, що Британія не матиме доступу до єдиного ринку, якщо вийде з блоку і люди не зможуть вільно пересуватися, говорить прем'єр-міністр Мальти.

Джозеф Мускат, чия країна бере на себе головування в ЄС в січні, заявив BBC: "Це наша справжня та реальна позиція, і я бачу, що вона не змінюється".

Тереза Мей каже, що Велика Британія почне процес виходу з ЄС до березня.

Пан Мускат вважає, що переговори про деталі "нових відносин" можуть бути відкладені.

Більшість політичних дебатів зосереджені на можливості "м'якого брекзиту" - Британія зберігає певну форму членства з єдиним ринком в обмін на надання контролю над імміграцією. А є "жорсткий брекзит" - залишає єдиний ринок, але має більше контролю над міграцією.

Але пан Мускат заявив, що Британії і ЄС спочатку треба погодити низку інших питань, до того, як пані Мей запустить 50-ту статтю Лісабонського договору.

Він каже, що це "рахунок", який має сплатити Британія до того, як піде. Необхідно погодити, що станеться з кордоном Великої Британії та Республіки Ірландії, а також розробити тимчасові заходи з таких питань, як безпека.

Відповідаючи на питання про пропозицію від міністра іноземних справ Бориса Джонсона, аби Британія теоретично могла залишитися на єдиному ринку і встановити обмеження на свободу пересування громадян ЄС, пан Мускат сказав BBC, що "цього просто не відбувається".

Він додав: "У нас є чіткий підхід до цього питання: ми хочемо справедливу угоду для Британії, але така справедлива угода не може перевершувати всі домовленості".

"Я знаю, що з європейського боку не блефують, принаймні на засіданнях, на яких я був присутнім".

Копирайт изображения EPA
Image caption Переговори можуть стати складними, але це не буде ситуація, коли одна сторона отримує все, а інша сторона програє

Він визнав, що переговори можуть стати складними, але це не буде ситуація, коли одна сторона отримує все, а інша програє.

"Ми готові до якихось втрат, але Велика Британія не матиме більш вигідну угоду, ніж сьогодні".

Пан Мускат підтвердив тезу про те, що в разі укладення остаточної або тимчасової угоди між лідерами ЄС і Британією, Європейський парламент може ухвалити рішення про вето в 2019 році.

Його коментарі лунають через кілька днів після того, як секретар Британії з питань "брекзиту"Девід Девіс описав свою зустріч із головним перемовником Європарламенту Гі Верхофстадтом як "хороший старт".

Уряд Британії заявляв, що не хоче розкривати деталі переговорів про "брекзит" до того, як почнуться дискусії.

Новини на цю ж тему