Луценко обіцяє передати до суду справи проти Януковича

Юрій Луценко
Image caption Юрій Луценко вважає, що Віктор Янукович має бути не свідком, а обвинувачуваним

Генеральний прокурор України Юрій Луценко обіцяє передати до суду кримінальні справи проти екс-президента Віктора Януковича, як тільки парламент внесе потрібні зміни до законодавства. Про це він розповів ВВС Україна.

За його словами, щойно парламент схвалить поправку до кримінально-процесуального кодексу (КПК), яка дозволить заочне засудження організованих груп, то ГПУ протягом місяця передасть до суду 7-8 кримінальних справ про фінансові зловживання оточення екс-президента, сказав Юрій Луценко.

Заплановані на 25 листопада свідчення екс-президента Віктора Януковича перед Святошинським судом відеозв'язком із Ростова пан Луценко вважає контрпродуктивними. "Як генеральний прокурор і як людина, я не вважаю цінними покази Януковича яко свідка захисту, - сказав пан Луценко в інтерв'ю ВВС Україна. - Але це - рішення суду. У нас вільна країна і незалежний суд. Тим не менше, я зроблю все, щоб Янукович постав не в якості свідка, тим більше захисту, а в якості обвинуваченого".

В інтерв'ю ВВС Україна генпрокурор пояснив також, чому виникли затримки з притягненням до відповідальності тих, хто віддавав наказ стріляти по протестувальниках у лютому 2014 року.

152 особи розглядаються в судових процесах у якості обвинувачених, з них 35 - засуджено. Ще 190 перебувають у судовому слідстві в стадії підозри, і вони також протягом наступного року підуть у суди - очні і заочні, сказав Юрій Луценко.

Віктор Янукович має дати свідчення Святошинському суду Києва о 13:00 15 листопада відеозв'язком із Ростова. Як повідомили російські агентства, після цього екс-президент планує дати прес-конференцію.

Новини на цю ж тему