Активісти не блокуватимуть СІЗО, але на допит Януковича приїдуть

Зала суду і відеомонітор Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Янукович у Ростові-на-Дону чекав допиту

Активісти "Правого сектора" і "Вільних людей" не планують блокувати виїзд п'ятьох колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут" із Лук'янівського СІЗО на засідання Святошинського районного суду Києва. Проте вони хочуть прийти до суду, аби потрапити на засідання.

Про це ВВС Україна повідомив один із активістів організацій "Вільні люди" Іван Кішка.

Цю інформацію також підтвердив речник "Правого сектора" Артем Скоропадський в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Засідання суду має розпочатися у понеділок о 13 годині. У справі про розстріли "Небесної сотні" у лютому 2014 року мають допитати як свідка екс-президента Віктора Януковича.

У цій справі у розстрілах 48-ми людей прокуратура обвинувачує п'ятьох колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут".

"Будемо у суді, аби не допустити ухвалення неправомірних рішень, - сказав ВВС Україна співкоординатор мережі "Вільні люди" Іван Кішка. - Головне, щоб після свідчень Віктора Янковича суд не ухвалив рішення про домашній арешт підозрюваних або взяття їх на поруки".

Призначений на 25 листопада допит Віктора Януковича не відбувся, оскільки підозрюваних не змогли доправити до Святошинського суду. Виїзд із СІЗО, де перебувають п'ять екс-беркутівців, тоді заблокували мітингувальники.

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", що у разі виникнення проблем з пересуванням підозрюваних їх можуть допитати безпосередньо у Лукянівському СІЗО - через відеозв'язок.

Віктор Янукович даватиме свідчення із Ростовського обласного суду Росії за допомогою відеозв'язку.

Генеральна прокуратура України проводить досудові розслідування стосовно самого Віктора Януковича у справі про злочини під час Євромайдану.

Екс-президент із лютого 2014 року перебуває у Росії.

Новини на цю ж тему