Брекзит: у Британії сперечаються щодо виходу з єдиного ринку ЄС

прапори ЄС та Британії Копирайт изображения Reuters

У британському уряді розпалюються суперечки про те, чи залишиться Британія учасником єдиного європейського ринку після виходу з Євросоюзу.

На думку юристів, вихід з ЄС не означає автоматичне виключення з Європейської економічної зони.

В уряді наполягають, що припинення членства в ЄС означає припинення членства в усіх організаціях, створених на базі ЄС.

Економічна зона, створена в 1994 році, включає в себе всі країни Європейського союзу і три з чотирьох країн Європейської асоціації вільної торгівлі - Ісландію, Норвегію та Ліхтенштейн.

Країни Європейської економічної зони мають забезпечувати вільну торгівлю товарами та послугами, вільне пересування трудових ресурсів і капіталу.

Якщо британський суд дозволить парламенту прийняти рішення щодо членства в ЄЕЗ, то парламентарі можуть проголосувати за те, щоб країна залишилася в зоні вільної торгівлі до моменту укладання довгострокового угоди з країнами-членами ЄС.

Питання, яке зараз належить вирішити в судовому порядку, - чи є Британія членом ЄЕЗ як самостійна держава або виключно як член Євросоюзу.

Раніше Високий суд Лондона постановив, що уряд не може оголосити про введення в дію статті 50 Лісабонського договору без схвалення парламенту.

Уряд наполягав на тому, що має право прийняти таке рішення без консультації з парламентом, лише на основі результатів референдуму.

Новини на цю ж тему