Путін не поїде на похорон Фіделя Кастро

Копирайт изображения AFP
Image caption Замість Путіна на похорон Кастро полетить спікер Держдуми В'ячеслав Володін (зліва)

Президент Росії Володимир Путін не полетить на похорон лідера кубинської революції Фіделя Кастро. Російську делегацію очолить спікер Держдуми В'ячеслав Володін, разом з ним на жалобні заходи поїде віце-прем'єр Дмитро Рогозін.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що у "Володимира Путіна досить напружений порядок денний", тому на похорон до покійного Кастро він не полетить.

"Йде підготовка послання до Федеральних зборів. Це один із головних заходів у президентському робочому графіку протягом року. У зв'язку з цим, Росія буде представлена не на найвищому, а на високому рівні", - повідомив Пєсков журналістам.

Володимир Путін звернеться з посланням до парламенту 1 грудня, а 22 грудня відбудеться його щорічна прес-конференція.

Image caption Рауль Кастро та президенти

"За дорученням президента спікер Думи Володін очолить російську делегацію на похороні пана Фіделя. Він вирушить на Кубу. У його делегації також буде співголова (російсько-кубинської) міжурядової комісії пан Рогозін, представники міністерства закордонних справ, парламентських фракцій", - повідомив у понеділок Пєсков, підкресливши, що "делегація буде досить "представницькою".

Фідель Кастро помер у 90 років 25 листопада о 22:29 за місцевим часом (5:29 ранку за Києвом). Про смерть лідера кубинської революції на державному телебаченні оголосив його брат, керівник Куби Рауль Кастро.

Путін висловив співчуття народу Куби, назвавши кубинського лідера "щирим і надійним другом Росії", який "втілив у собі високі ідеали політика, громадянина і патріота".

Пан Володін зазначив, що в Росії завжди будуть пам'ятати Фіделя Кастро "як патріота кубинського народу, який залишався вірним йому до останнього подиху".

Тіло Фіделя Кастро кремували в суботу, на церемонії були тільки близькі. У понеділок і вівторок урну з прахом покійного виставлять у меморіальному комплексі імені Хосе Марті в Гавані. Увечері 29 листопада на площі Революції пройде масовий мітинг.

З 30 листопада по 3 грудня урну з прахом Кастро провезуть через всю країну, а похорон лідера кубинської революції відбудеться в місті Сантьяго-де-Куба 4 грудня.

Новини на цю ж тему