Британські вегани скаржаться на жири у новій купюрі

Копирайт изображения Getty Images
Image caption При виробництві нової купюри використовувалися тваринні жири

Петиція веганів і вегетаріанців Великої Британії з вимогою вилучити з обігу нову п'ятифунтову купюру через вміст у ній тваринних жирів набрала вже 5 тисяч підписів.

28 листопада Банк Англії підтвердив у своєму Twitter, що нові пластикові банкноти містять сало, яке отримують з тваринного жиру і використовують також у виробництві свічок та мила.

"Так, сліди жиру присутні у полімерних гранулах, використаних для виробництва п'ятифунтових банкнот", - йшлося у дописі.

Повідомлення Банку Англії викликало хвилю обурення у соцмережах, особливо серед веганів і вегетаріанців.

Через електронну петицію вони вимагають вилучити нові купюри з обігу.

"Це неприйнятно для мільйонів веганів і вегетаріанців у Британії. Ми вимагаємо, щоб у виробництві грошей, які ми використовуємо, не застосовувалися продукти тваринного походження", - йдеться у петиції.

Нові гроші

Нова пластикова купюра була введена в обіг у вересні 2016 року. На лицьовій стороні банкноти зображено королеву Єлизавету II, на зворотному - колишнього британського прем'єра Вінстона Черчилля.

Поруч з портретом Черчилля на купюрі зображений уривок з його промови в палаті громад британського парламенту, яку він виголосив 7 травня 1940: "Мені нема чого запропонувати (британцям. - Ред.), крім крові, тяжкої праці, сліз і поту".

Наразі вже надруковано 440 мільйонів нових "п'ятірок".

Новини на цю ж тему