Рукопис симфонії Малера продали в Лондоні за 5,6 мільйонів доларів

Копирайт изображения EPA
Image caption Рукопис симфонії Малера продали в Лондоні за рекордну суму

Авторську партитуру симфонії Густава Малера "Воскресіння" продали на торгах аукціонного дому Sotheby's за рекордну для музичних рукописів суму - понад 5,6 мільйонів доларів.

Партитура "Симфонії № 2" ( "Воскресіння") налічує 232 сторінки, у ній є позначки і виправлення, які зробили синім олівцем. Це найвизначніший нотний рукопис, який виставляли на торги за останні 35 років.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Густав Малер

"Робота зберегла той вигляд, у якому Малер її залишив. Вона відображає та відкриває процес роботи композитора [над музичним твором]", - повідомили у Sotheby's.

В аукціонному домі зазначили, що раніше жодну повну партитуру Малера не виставляли на аукціон, і навряд чи це коли-небудь ще раз повториться.

Рукопис належав американському бізнесмену Гілберту Каплану, який помер у січні цього року на 74-у році життя. Гілберт Каплан серйозно захопився музикою Густава Малера в середині 1960-х. Серед усіх творів австрійського композитора він виділив "Симфонію Воскресіння".

У 1984 році він придбав авторський рукопис, який у 1986 році факсимільно опублікував. Пізніше він вивчав диригування - заради того, аби виконувати Другу симфонію.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Бостонський симфонічний оркестр виконує твори Густава Малера

Прем'єра Другої симфонії, над якою Малер працював шість років, відбулася 13 грудня 1895 року в Берліні. Диригентом на прем'єрі був сам композитор.

За останні десятиліття, серед творів великих музикантів, вартість рукопису Малера може зрівнятися лише з партитурами дев'яти симфоній Моцарта, які продали під час торгів Sotheby's за 3,1 мільйона доларів у 1987 році та рукопис Другої симфонії Шумана, який продали за 1,5 мільйонів фунтів у 1994 році.

Втім, навколо ще одного рукопису, який планували виставити ​​на торги, розгорнулися суперечки. Представники Sotheby's наполягали на тому, що рукопис "Аллегретто для фортепіано сі мінор" написав Людвіг ван Бетховен. Втім, низка експертів, які вивчили документ, стверджують, що він є копією.

Новини на цю ж тему