ЄС відмовився скасовувати всі санкції проти Ротенберга

Копирайт изображения AFP
Image caption Співвласник СМП-Банку і близький друг президента Росії Володимира Путіна Аркадій Ротенберг потрапив в санкційні списки ЄС у кінці липня 2014 року

Суд Євросоюзу лише частково скасував економічні санкції проти російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, якого вважають близьким до президента РФ Володимира Путіна.

Зокрема у суді вирішили скасувати постфактум обмеження (замороження рахунків у європейських банках та заборону перебувати на території ЄС), накладені на Аркадія Ротенберга на період з липня 2014 року по березень 2015 року.

Водночас Суд ЄС відмовився скасовувати санкції, які діяли з березня 2015 року по вересень 2016 року.

Чому скасували

Причиною часткового скасування обмежень, пов'язаних з анексією Криму і конфліктом на Донбасі, на думку суддів, стали занадто загальні формулювання при обґрунтуванні санкцій.

"Що стосується конкретно пана Ротенберга, то суд дійшов висновку, що посилання на "росіян, які ухвалюють рішення", яке не супроводжується подробицями, є занадто розпливчатим і недостатнім для виправдання обмежувальних заходів проти нього", - йдеться у тексті рішення.

У суді також вирішили, що у 2014 році Аркадій Ротенберг не отримав прямого зиску від "анексії Криму і дестабілізації на Сході України".

Кримський міст

Копирайт изображения Reuters
Image caption Компанії Аркадія Ротенберга ведуть кілька проектів у Криму, зокрема будують міст до Росії

Водночас обмеження у період з 2015 по 2016 рік були продовжені через те, що компанія Аркадія Ротенберга "Стройгазмонтаж" будує міст з Криму до Росії.

На думку суду, "будівництво мосту посилюватиме інтеграцію Криму з Росією і таким чином далі підриватиме територіальну цілісність України".

Ще один аргумент проти скасування санкцій - освітній проект "Дітям Росії: адреса - Крим", до якого причетні компанії пана Ротенберга.

На думку Суду ЄС, він "запевнятиме кримських дітей у тому, що вони є громадянами Росії".

Росія наполягає на законності приєднання Криму у березні 2014 року. Водночас Київ та західні країни не визнають результати кримського референдуму і вважають півострів анексованим.

Новини на цю ж тему