Борис Джонсон: Британія не заважатиме оборонній політиці ЄС

Борис Джонсон Копирайт изображения AFP
Image caption За словами Бориса Джонсона, підтримувати тісні зв'язки з "сильним Євросоюзом" - в інтересах Британії після "брекзита".

Британія не має наміру блокувати спроби Євросоюзу домовитися про тіснішу взаємодію в оборонній політиці під час переговорів про вихід з ЄС. Про це заявив голова британського МЗС Борис Джонсон.

За словам міністра, Лондон не буде перешкоджати подальшій інтерграції ЄС, зокрема, в питаннях загальної військової стратегії та безпеки.

Як підкреслив пан Джонсон, Британія зацікавлена в підтримці тісних зв'язків із "сильним Євросоюзом" після "брекзиту".

Як член Євросоюзу, Лондон брав обмежену участь в європейських військових ініціативах і не підтримував кроки, які могли б дублювати політику НАТО.

Разом з тим, за словами голови британського МЗС, сильна оборонна політика не виключає переговорів. Зокрема, країни ЄС можуть надалі тиснути на Росію.

"Ми не можемо нормалізувати відносини з Росією й повернутися до замовчування проблем. Але як я вже говорив і повторюся, Росія може отримати загальне схвалення, якщо припинить бомбардування в Сирії, посадить (президента Сирії Башара) Асада за стіл переговорів і дотримуватиметься Мінських угод щодо України" , - заявив він.