Путін про Сенцова: його засудили не за творчість

Олег Сенцов Копирайт изображения AP
Image caption Олег Сенцов не визнав вирок російського суду і назвав його політично мотивованим

Російський президент Володимир Путін заявив, що українського кінорежисера Олега Сенцова засудили не за творчість, а за "терористичну діяльність".

Так пан Путін відреагував на прохання режисера Олександра Сокурова посприяти звільненню колеги. Російський лідер також додав, що це "питання чутливе".

"Український режисер, 20 років таборів, хлопець сидить на півночі. Мені соромно, що ми досі не можемо вирішити цю проблему. Благаю вас, знайдіть рішення цієї проблеми", - звернувся до президента пан Сокуров.

Це сталося під час спільного засідання Ради з питань культури й мистецтва у Санкт-Петербурзі.

"Щодо Сенцова: ми повинні відштовхуватися від того, що живемо в правовій державі, і питання такого штибу, зазвичай, повинна вирішувати судова система", - заявив Володимир Путін.

Копирайт изображения THE VOICE PROJECT
Image caption Американський актор Джонні Депп долучився до кампанії за свободу слова із закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова, ув'язненого в Росії.

"Його засудили не за творчість, а за те, що взяв на себе зовсім інші функції, як стверджують органи слідства й суду. Фактично він присвятив своє життя терористичній діяльності", - додав пан Путін.

Наприкінці серпня минулого року Північнокавказький окружний військовий суд визнав пана Сенцова винним в організації терористичної групи й засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

За версією слідства, Сенцов і активіст Кольченко (також засуджений у "справі Сенцова") після анексії Криму Росією нібито організували підпали офісів організації "Російська громада Криму" й офісу "Єдиної Росії" в Сімферополі. У ФСБ стверджували, що Сенцов і Кольченко планували підірвати пам'ятник Леніну.

Вони не визнають свою провину, вважають суд політично мотивованим, а докази - сфальсифікованими. Пан Сенцов заявляв, що його після арешту били й катували.

Наприкінці жовтня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявляв, що російська влада відмовила Україні в передачі Олега Сенцова. Він опублікував відповідь російського Мін'юсту на запит української влади.

Згідно з ним, засудженого неможливо видати, оскільки пан Сенцов автоматично отримав російське громадянство після приєднання Криму.

Новини на цю ж тему