Президент Італії попросив Ренці відкласти відставку

Прем'єр-міністр країни Маттео Ренці Копирайт изображения AP
Image caption Пан Ренці пропонував зменшити повноваження сенату

Президент Італії Серджо Маттарелла попросив прем'єр-міністра країни Маттео Ренці відкласти відставку до прийняття парламентом бюджету на наступний рік.

"З огляду на необхідність завершення парламентського процесу щодо схвалення закону про бюджет, президент республіки попросив прем'єр-міністра відкласти свою відставку до виконання необхідних процедур", - йдеться в заяві президента.

За інформацією італійських ЗМІ, закон про бюджет можуть схвалити до кінця цього тижня.

У неділю, незадовго до завершення голосування, на референдумі щодо конституційної реформи й оголосив про свою відставку.

Пан Ренці пропонував зменшити повноваження сенату: позбавити його права виносити вотум недовіри уряду, скоротити число сенаторів із 315 до 100 та скасувати їхню виборність.

Крім того, прем'єр-міністр запропонував укомплектувати верхню палату 74 главами регіональних адміністрацій, 21 мером великих міст і п'ятьма особами, які призначаються президентом республіки.

За оцінками експертів, склад і повноваження сенату не настільки важливі для суспільства, проте громадяни, незадоволені напливом іммігрантів із Близького Сходу й економічною стагнацією, отримали можливість висловити невдоволення урядом.

Пан Ренці закликав опонентів сформулювати свої пропозиції.

Новини на цю ж тему