Виборник із Техасу відмовився голосувати за Трампа

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images

Член колегії виборників від штату Техас Кріс Супрун, який представляє Республіканську партію, заявив, що не буде голосувати за Дональда Трампа на зборах електоральної колегії США 19 грудня. "Я тут, щоб обрати президента, а не короля", - пояснив він своє рішення.

У статті для видання New York Times пан Супрун - медик з Далласа - заявив, що не зможе виконати покладену на нього американськими виборцями функцію і проголосувати за Трампа, адже щодня переконується в тому, що колишній магнат непридатний для того, щоб обійняти президентську посаду.

"Мені говорили, що, якщо ми оберемо Дональда Трампа, він зміниться, стане більше схожий на президента. Він цього не зробив", - пише виборник.

"Я знаю, що буде негативна реакція суспільства, але протягом цієї кампанії це стало нормою. Люди незадоволені. Вони розлюченіі. Але я теж злий", - написав пан Супрун.

За американським законодавством, виборці не голосують за президента безпосередньо. Вони голосують за членів електоральної колегії, або виборників, які потім формально голосують за того чи іншого кандидата - спочатку на рівні штатів, а потім їхні голоси підраховуються на федеральному рівні.

Хоча федеральний закон не зобов'язує виборців голосувати так, як проголосувала більшість виборців штату, в деяких випадках їх зобов'язує це робити місцеве законодавство.

Крім того, навіть у штатах, де таких законів немає, випадки, коли виборники підтримують не того кандидата, за якого проголосував народ, вкрай рідкісні.

У штаті Техас, який представляє пан Супрун, 38 виборників. За його словами, голосувати за Гілларі Клінтон він теж не буде, як і виходити зі складу колегії.

Раніше ще один виборець з Техасу, Арт Сіснерос, вийшов зі складу колегії, тому що не хотів голосувати за Трампа.

Новини на цю ж тему