Адміністрація Порошенка: Онищенко вдає жертву політрепресій

Олександр Онищенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Олександр Онищенко звинувачує керівництво України в корупції

У Адміністрації президента України назвали "абсолютно брехливими" і політично мотивованими заяви депутата-утікача Олександра Онищенка про корупцію і "компромат" на найвищих посадових осіб країни.

Олександр Онищенко заявляв, що має записи розмов із президентом Петром Порошенко і представниками його оточення, які начебто свідчать про корупцію в українській владі.

Як йдеться у відповіді Адміністрації президента на запит ВВС, такими заявами пан Онищенко намагається "політизувати кримінальну справу", порушену проти нього в Україні.

Копирайт изображения EPA
Image caption Олександр Онищенко - депутат парламенту двох останніх скликань, бізнесмен, статки якого Форбс оцінював у 27 млн доларів, а також президент Федерації кінного спорту України

"Відверта вигадка"

"Аби уникнути покарання, пан Онищенко намагається політизувати свою кримінальну справу і вдає з себе жертву політичних репресій", - йдеться у заяві АП.

В адміністрації наголосили, що його підозрюють "у створенні організованої злочинної групи, яка скоїла низку кримінальних злочинів та завдала державі збитків у 1,6 млрд гривень", і нагадують, що Верховна Рада зняла із пана Онищенка депутатську недоторканість.

Сам пан Онищенко раніше заявляв, що кримінальне переслідування проти нього пов'язане зі спробою відібрати в нього бізнес.

В АП ж кажуть, що саме кримінальна справа проти депутата стала причиною "його абсолютно брехливих звинувачень проти президента".

"Це - відверта вигадка підозрюваного", - зазначили в адміністрації.

Крім того, в офісі пана Порошенка припустили, що пан Онищенко є інструментом Кремля "у гібридній війні Росії проти України", зазначивши що, за інформацією українських спецслужб, депутат отримав російське громадянство.

Запит BBC про звинувачення в корупції був направлений до АП ще до появи аудиозапису, який напередодні опублікувало інтернет-видання "Страна. UA".

За версією "Страна. UА", на записі, наданому паном Онищенком, зафіксована його розмова із депутатом Олесем Довгим.

Співрозмовники начебто обговорюють "схеми", які можуть допомогти вирішити проблеми у стосунках пана Онищенка і української влади.

ВВС Україна не може підтвердити автентичність цього запису з незалежних джерел.

Новини на цю ж тему