Геращенко: Україна готова віддати бойовикам 228 за 42 полонених

Родичі в'язнів живуть у постійній агонії Копирайт изображения AP
Image caption Родичі українських полонених протестують біля посольства Німеччини

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, що українська сторона готова передати ОРДО і ОРДЛО ту кількість людей, яку називають бойовики, однак, за її словами, протилежна сторона сильно занижує дані.

Пані Геращенко додала, що Київ наполягатиме на звільненні максимального числа українців.

"Ми наполягаємо на звільненні максимальної кількості заручників до новорічних свят. Сьогодні в ОРДО заявили, що у них утримується 42 українця. Ми висловили пропозицію негайно передати 228 тих громадян (у випадках, де це дозволяє законодавство і правове поле), яких вони просили в своїх запитах, заради негайного звільнення цих 42 українців ... і потім працювати далі з пошуку і звільнення всіх інших. У відповідь почули, що ОРДО готовий звільнити тільки 8..."- написала вона на своїй сторінці у Facebook за підсумками роботи гуманітарної підгрупи.

Ірина Геращенко наголосила, що українська влада докладає зусиль, щоб звільнити 42 своїх громадян, серед яких - ті, кого два роки незаконно тримають у в'язниці.

Що стосується ОРЛО, то тут ситуація складніша - "вони підтверджують наявність лише 6 затриманих, зате вимагають амністувати і звільнити понад 440 осіб". "Дуже складні переговори, але ми повинні шукати компроміс", - додала представник гуманітарної підгрупи.

Новини на цю ж тему