Башар Асад: Алеппо - це шлях до перемоги

президент Сирії Башар Ассад Копирайт изображения Reuters
Image caption Сирійський президент Башар Асад сказав, що продовжить боротьбу

Президент Сирії Башар Асад заявив, що перемога урядової армії в Алеппо стане "великим кроком" на шляху до припинення п'ятирічної війни в країні.

Проте він додав, що поразка повстанських угруповань на півночі міста ще не покладе край конфлікту.

Після відступу зі своїх останніх позицій в старому місті в Алеппо повстанці закликали до п'ятиденного перемир'я, щоб дозволити евакуювати цивільних.

Але пан Асад відхилив будь-які угоди про припинення вогню, його армія продовжує наступ. І це попри нові заклики до негайного перемир'я з боку США та інших західних держав.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бойовики контролювали територію старого міста в Алеппо протягом чотирьох років

В інтерв'ю сирійській газеті Аль-Ватан, президент Асад сказав: "Це правда, що Алеппо буде для нас перемогою, але давайте будемо реалістами - це не кінець війни в Сирії".

"Але це буде величезним кроком на шляху до цієї мети", - пояснив він.

І додав: "Терористи присутні в інших місцях. Навіть якщо ми розберемося з Алеппо, ми продовжимо нашу війну проти них".

Копирайт изображения EPA
Image caption Люди залишають східне Алеппо

Десятки тисяч цивільних досі залишаються в районах південно-східного Алеппо, які контролюють повстанці.

Бойовики заявляють, що ці люди перебували у великій небезпеці, і додають, що підтримають будь-які кроки, що доволять полегшити їхні страждання.

"Я знаю людей, які в буквальному сенсі жодним чином не причетні до конфлікту, вони нічого не робили протягом чотирьох, п'яти років, вони просто хотіли залишитися в своїх будинках, і тепер представники режиму арештовують їх", - сказав Віссам, учитель і громадський діяч.

Запаси продовольства закінчуються, після декількох місяців масивних бомбардувань не залишилось жодної працюючої лікарні.

Копирайт изображения AFP
Image caption У східному Алеппо не працює жодна лікарня

Наразі урядові сили контролюють близько 75% території східного Алеппо, яке перебувало під контролем повстанців протягом останніх чотирьох років.

Повстанці, в яких після нещодавніх наступів урядових військ залишився лише клаптик території в місті, в середу вранці відступили далі на південь.

Припинення вогню

США, Британія, Німеччина, Італія, Франція та Канада спільно закликали до негайного припинення вогню, щоб "дозволити ООН надати гуманітарну допомогу людям в східній частині Алеппо".

Вони також засудили уряд Сирії та її головного союзника Росію за "перешкоджання гуманітарній допомозі" і звинуватили їх в обстрілах лікарень та шкіл "задля знесилення людей".

Але останні перемовини в середу ввечері між державним секретарем США Джоном Керрі та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим не принесли прогресу в цьому питанні.

Росія та Китай раніше наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо тижневого припинення вогню.

Президент Франції Франсуа Олланд у відповідь звинуватив Росію у "систематичних перешкодах", які "сприяють зміцненню режиму Башара Асада та його деструктивним діям, які шкодять беззахисним цивільним".

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков назвав решту повстанців в Алеппо "терористами" і заявив, що вони об'єдналися навколо групи джихадистів, раніше відомої як фронт Аль-Нусра.

Новини на цю ж тему