Вчені: в атмосфері стрімко зростає кількість метану

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Основним джерелом метану залишається велика рогата худоба

Концентрація метану в атмосфері Землі стрімко підвищується, що призводить до пошкодження озонового шару, заявляють американські вчені.

Підвищення концентрації газу, основна частина якого виділяє велика рогата худоба, шкодить запобіганню глобальному потеплінню.

Після відносного затишшя на початку 2000-х років концентрація метану в атмосфері почала різко зростати, попереджає професор Роберт Джексон зі Стенфордського університету.

Разом з іншими вченими він бере участь у проекті Global Carbon Project. Цого мета - скорочення викидів вуглекислого газу.

"Вуглекислий газ залишається основним фактором, і на те є причини. Однак якщо ми будемо ігнорувати метан, ми ризикуємо втратити частину ефекту від скорочення рівнів CO2", - заявив професор Джексон на конференції Союзу геофізиків США в Сан-Франциско.

Чому концентрація метану почала зростати саме в останні роки, не є очевидним. Рівень метану залишався на досить низькому рівні з 2000-го по 2006 роки. У 2007 році почав повільно зростати, а в 2014-му і 2015-му різко виріс.

"Метан може надходити з різних джерел, але тут, швидше за все, відіграє велику роль агропромисловий комплекс", - сказав професор Джексон в інтерв'ю ВВС.

У фермерському господарстві основними джерелами газу є корови і рисові поля. Перші випускають гази в процесі травлення, ефект в цьому випадку посилюється значними загальним поголів'ям рогатої худоби на планеті.

Ще один фактор - рисові поля. У 2012 році вчені виявили, що при підвищеній концентрації вуглекислого газу вони починають виробляти набагато більше метану, ніж у звичайних умова. Рис - основна культура для країн, що розвиваються.

Метан, як і вуглекислий газ, утворює навколо Землі шар, який заважає тепловому випромінюванню залишати атмосферу, створюючи парниковий ефект.

Новини на цю ж тему