У Джакарті губернатора-християнина судять за богохульство

Пурнама Копирайт изображения EPA
Image caption Судовий процес показують по національному телебаченню

Губернатор столиці Індонезії Басукі Чахая Пурнама постав перед судом за звинуваченням у богохульстві і образі Корану, які він буцімто допустив під час однієї зі своїх промов.

Якщо його визнають винним, йому загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років.

У вівторок вранці пан Пурнама приїхав до суду і в бесіді з журналістами перед засіданням заявив, що вважає себе невинним.

"Мені дуже сумно. Ці звинувачення по суті означають, що я образив своїх прийомних батьків і братів з сестрами, яких я люблю і які люблять мене", - сказав губернатор, який виріс у мусульманській прийомній сім'ї.

Неподалік від будівлі суду зібралася група прихильників губернатора. Також біля будівлі суду мітингують ображені мусульмани.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Прибічники і противники Пурнами мітингують біля суду

Пурнама - перший християнин, який обійняв посаду губернатора Джакарти за останні 50 років.

Під час однієї зі своїх промов він заявив, що його політичні суперники використовують одну з сур Корану для того, щоб ввести електорат в оману.

Опоненти Пурнами трактували писання в тому сенсі, що лідером мусульман не може бути представник іншої релігії. Він же заявив, що це - невірна інтерпретація. Крім того, він сам використовував рядки з Корану в своїх промовах, і це викликало невдоволення у частини мусульманської більшості країни.

Мусульманські релігійні групи організували протести проти губернатора з вимогами суду над ним.

У лютому в Джакарті пройдуть вибори губернатора, на яких Пурнама до недавнього часу був фаворитом, але після звинувачень у богохульстві його рейтинг почав падати, повідомляє агенція AFP.

Індонезія - найбільш густонаселена мусульманська країна в світі.