Російські військові: з Алеппо евакуювали майже 6 тис. людей

Копирайт изображения AFP
Image caption Сирійські урядові війська (на фото) взяли під контроль більшу частину Алеппо. Про евакуацію повстанців і мирних жителів надходить суперечлива інформація

Російський центр по примиренню ворогуючих сторін у Сирії повідомив про евакуацію з Алеппо 5992 осіб за минулу добу. На сайті Міноборони РФ опубліковано відеозапис з назвою "Вихід мирних жителів у безпечні райони міста Алеппо". На ньому видно зняту з повітря групу людей, яка рухається по міських кварталах.

За даними російського центру, 366 антиурядових бійців склали зброю і вийшли у західну частину міста.

"Відповідно до рішення президента Сирії, 329 бойовиків амністовані", - цитують заяву центру російські інформаційні агентства.

Згідно з російськими військовими, 98% території Алеппо контролюється сирійськими урядовими силами, а 2 тисячі повстанців, що залишилися в місті, повністю оточені.

Однак, за інформацією "Вільного медіа-центру" і "Медіа-центру Алеппо", яка наводиться з посиланням на очевидців, автобуси, надані сирійським урядом для евакуації, так і не виїхали з Алеппо.

Стверджується, що сирійський уряд поставив умовою для евакуації повстанців евакуацію проурядових поранених бійців, а також мирних жителів з довколишніх населених пунктів, які оточені силами опозиції.

Копирайт изображения AFP
Image caption Урядові автобуси для евакуації

Про укладення угоди про евакуацію стало відомо у вівторок. Постпред Росії при ООН Віталій Чуркін повідомив, що сирійські повстанці погодилися повністю покинути східний Алеппо. Пізніше він заявив, що військові дії в місті припинені.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини напередодні заявило, що жертвами проурядових сил, підтримуваних російською авіацією, в Алеппо стали щонайменше 82 мирних жителя. В ООН додали, що кількість загиблих може бути значно більшою.

Сирійський уряд і Росія заперечили ці звинувачення.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро в ефірі телеканалу France 2 виступив із закликом проводити евакуацію мирних жителів і антиурядових бійців зі східного Алеппо під контролем спостерігачів ООН.

Новини на цю ж тему