Після брекзиту: нова торгова угода між Британією та ЄС може затягнутися на 10 років - посол

Копирайт изображения PA

Фіналізація торгової угоди між Британією та ЄС після брекзиту може зайняти 10 років і все одно провалитися. Про це британський посол у ЄС сказав у приватному порядку уряду.

Наскільки розуміє BBC, у жовтні сер Айван Роджерс попередив міністрів, що в Європі існує консенсус щодо того, що угоду можуть не укласти до початку-середини 2020-х років.

Він також застеріг, що у підсумку документ можуть не ратифікувати деякі з національних парламентів країн ЄС. Адже всі вони мають дати згоду на угоду.

Водночас уряд висловлює певність у тому, що угоди, яка влаштує і Британію, і ЄС, буде досягнуто.

"Вільна торгівля"

Сер Айван свого часу проводив переговори Девіда Кемерона щодо стосунків Британії та ЄС.

Він також натякнув, що європейські лідери очікують радше угоди про вільну торгівлю, а не продовження членства Британії у єдиному ринку.

Ця приватна консультація суперечить публічній позиції міністрів, які наполягають, що угоду можуть укласти упродовж двох років після запуску статті 50 - формального старту процесу виходу з ЄС.

Даунінг-стріт заявила, що не впізнає поглядів, виражених дипломатом.

Джерела дають зрозуміти, що він транслював думку інших членів ЄС, а не власну - чи позицію британського уряду.

Найближчим часом лідери ЄС мають обговорити тему брекзиту. Прем'єр Британії Тереза Мей на цій зустрічі присутня не буде.

Аналіз - Лаура Кюнссберг, політичний редактор BBC

Скільки часу усе це займе?

Уряд переконує, що брекзит може пройти легко і швидко.

Тож натяки про те, що головний британський дипломат у Брюсселі приватно заявив уряду, що остаточну угоду з ЄС можуть не укласти упродовж 10 років, здатна викликати деяку нервозність.

Новини на цю ж тему