Кремль: Путін і Обама говорили про хакерські атаки

Зустріч Путіна з Обамою Копирайт изображения AP
Image caption Зустріч Путіна з Обамою (Л) відбулася на полях саміту G20 ще у вересні

Помічник президента Росії Юрій Ушаков підтвердив, що Володимир Путін і Барак Обама ще у вересні обговорювали тему хакерських атак, які сталися під час президентських виборів в США.

Ще тоді Барак Обама попередив Володимира Путіна про наслідки таких атак, а тепер заявив, що США вживуть заходів проти Росії.

Пан Ушаков коментував заяву одного з радників американського президента Бена Родса про те, що пан Путін не міг не бути в курсі хакерських атак на Демократичну партію і кандидата від демократів Гілларі Клінтон.

Він підтвердив, що президенти Росії і США обговорювали цю тему на полях саміту "Великої двадцятки" в Китаї на початку вересня.

"Була розмова тет-а-тет, різні теми обговорювалися. Ця тема порушувалася, причому з нашого боку була дуже чітка відповідь, яка, можливо, не вписувалася в те, що нам намагався пояснити Обама", - заявив помічник російського президента.

Так він прокоментував повідомлення про те, що пан Обама під час зустрічі з російським колегою на саміті G20 попереджав його про серйозні наслідки в разі спроб вплинути на американську виборчу кампанію.

Зустріч відбулася 5 вересня в Ханчжоу на полях саміту і тривала більше години. Крім двох президентів, у ній брали участь також голова МЗС Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі.

Обговорювали Сирію і Україну, після чого Обама і Путін "переговорили віч-на-віч", розповідав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Про що саме вони говорили тет-а-тет, досі не повідомляли.

"Вжити заходів"

У четвер в інтерв'ю Національному громадському радіо NPR Барак Обама сказав, що вживе заходів у відповідь на російські кібератаки, які, як встановили американські спецслужби, були спробою вплинути на президентську кампанію 2016 року.

"Думаю, немає жодних сумнівів, що коли якийсь іноземний уряд намагається порушити цілісність наших виборів, ми повинні вживати заходів", - сказав пан Обама. "І ми будемо це робити", - додав він, уточнивши, що заходи будуть прийняті в потрібний момент.

Котрісь із них можуть бути публічними, а котрісь - ні, уточнив він.

Обраний президент США Дональд Трамп, якого демократи критикували за симпатію до президента Путіна, за традицією, прокоментував заяву Бараки Обами через Twitter. Він запитав, чому Білий дім почав скаржитися лише після поразки Гілларі Клінтон на виборах.

У Кремлі звинувачення в хакерських атаках і в спробах вплинути на результат президентських виборів неодноразово називали безпідставними.

Новини на цю ж тему