В Алеппо у нестерпних умовах лишаються тисячі людей

Алеппо Копирайт изображения Getty Images

У сирійському Алеппо в нестерпних умовах досі лишаються тисячі цивільних, вивезення яких загальмувало через розбіжності з приводу плану евакуації.

Репортери повідомляють, що люди сплять на вулицях на холоді і практично не мають їжі.

До затримок із евакуацією, за повідомленнями, призвели суперечки про вивезення цивільних із двох районів у провінції Ідліб, які контролює уряд.

Водночас сирійське державне телебачення повідомило, що опівдні за місцевим часом у східні райони Алеппо заїхали автобуси для евакуації людей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Працівники гуманітарних організацій розповідають, що серед тих, хто на холоді чекає евакуації, багато дітей.

План з евакуації людей зі сходу Алеппо зайшов у глухий кут у п'ятницю. Рух атобусів зупинили і люди опинилися у різних точках вздовж маршруту без харчів та даху над головою.

У неділю Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, розташований у Британії, повідомив, що угруповання повстанців, раніше відоме як "Фронт ан-Нусра", не дозволило автобусам заїхати у два підконтрольні уряду райони в провінції Ідліб.

Проурядові сили, за повідомленнями, вимагали, аби люди, що потребують медичної допомоги, також отримали можливість залишити ці райони.

Повідомляють, що рано вранці у неділю було досягнуто нової угоди про евакуацію, але тисячі людей і досі лишаються у пастці.

Червоний Хрест повідомив, що готується до відновлення евакуації.

"Ми чекаємо, що угода знову запрацює. Цього ранку я отримав новину, що угоди досягли шість годин тому і наша команда готується (до відновлення евакуації. - Ред.)", - розповів ВВС голова доброчинної організації Syrian Relief Мунір Хакимі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Алеппо, в якому у пастці опинилися тисячі цивільних, перетворилося на руїни

Новини на цю ж тему