Клієнтам Приватбанку не слід хвилюватися - Дубілет

Копирайт изображения Reuters
Image caption Про націоналізацію Приватбанку стало відомо у неділю пізно ввечері

Керівництво Приватбанку запевняє, що небезпеки для коштів його вкладників немає. Про це написав IT-директор банку Дмитро Дубілет у Facebook.

"Чи потрібно переживати клієнтам за свої гроші? Ні, переживати не потрібно. Всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть в цілісності й безпеці. Це гарантує держава", - наголосив пан Дубілет.

Напередодні пізно ввечері заявили про націоналізацію Приватбанку.

У понеділок о 8:30 очікується спільна прес-конференція міністра фінансів Олександра Данилюка та голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, на якій вони розкажуть про деталі націоналізації Приватбанку.

Представник Національної ради реформ Вікторія Страхова повідомила, що у понеділок Приватбанк також на один день призупинить виплати корпоративних платежів.

"Це ніяк не пов'язано ні з ліквідністю, ні з будь-якими іншими показниками банку. Це технічна необхідність обумовлена процедурою зміни контролю та особливостями законодавства", - зазначила пані Страхова.

Інформаційні атаки

Дмитро Дубілет пояснив необхідність націоналізації Приватбанку "інформаційними атаками" на нього, які почалися з 2014 року.

За його словами, від початку конфлікту на Донбасі банк пережив сім таких атак, які призводили до відтоку коштів вкладників.

"Будь-який інший банк не пережив би будь-яку з них. Але остання атака, яка розпочалася тиждень тому, була найважчою. Кожен день ми оновлювали рекорди за кількістю коштів, виданих панікуючим клієнтам в банкоматах і відділеннях", - зазначив Дмитро Дубілет.

Він також звинуватив у причетності до останньої атаки телеканал "Інтер". На самому каналі ці звинувачення поки не коментують.

"Рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було ухвалене рівно у той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти", - пояснив пан Дубілет.

Він додав, що Приватбанк надалі працюватиме у стандартному режимі, а головою його правління стане екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

Новини на цю ж тему