Продавців смертельного “Глоду” в Іркутську затримали

Кількість жертв метанолу з лосьйону "Глід" зросла до 26 осіб Копирайт изображения Getty Images

Російські слідчі затримали двох осіб, які продавали в Іркутській області косметичний засіб "Глід" з метиловим спиртом замість етилового. Після його вживання померли 26 людей.

Про затримання підозрюваних заявляє прес-служба Слідчого комітету Росії. В повідомленні не наводяться їхні імена.

Відомо, що зараз на ринках Іркутська тривають обшуки.

За даними слідства, виявлені понад 100 точок, де продавався лосьйон "Глід". На продавців склали десятки адміністративних протоколів про порушення правил торгівлі.

Всього під час обшуків вилучили близько 2 тисяч літрів нелегального алкоголю і 500 літрів "Глоду". Слідство не уточнило, чи весь вилучений "Глід" містив метиловий спирт замість етилового.

Про отруєння людей косметичним засобом "Глід" стало відомо у понеділок. Спочатку іркутська прокуратура повідомила про 17 загиблих і десятки госпіталізованих. Проте згодом число жертв зросло до 26.

Всі госпіталізовані жили в одному районі Іркутська і незадовго до погіршення самопочуття вживали "Глід", хоча на ньому було написано, що він не призначений для вживання як напій.

Експертиза встановила, що причиною загибелі людей став метиловий спирт, який містився в засобі замість звичайного етилового. Метиловий спирт на відміну від етилового смертельно небезпечний для людини.

Через смерті порушили справу за статтею про виробництво, зберігання і збут небезпечної продукції, через яку загинули люди. Максимальне покарання - 10 років позбавлення волі.

Росалкогольрегулювання раніше повідомляло, що росіяни щороку споживають від 170 млн до 250 млн літрів лосьйонів і настоянок, а попит на них зростає майже на 20% щороку.

Агентство РБК приводило дані Центру вивчення федерального і регіональних ринків алкоголю, за якими медичні настоянки і косметичні лосьйони регулярно споживають не за призначенням 12-15 млн осіб, тобто більше 10% росіян.

Серед "найпопулярніших" засобів виявилася настоянка глоду, яка продається в аптеках як ліки від серцево-судинних захворювань. Міністерство фінансів Росії вже пропонувало прирівняти її до алкогольної продукції.

В України через отруєння метанолом з сурогатних алкогольних виробів восени померло кілька десятків людей.

Новини на цю ж тему