Вбивство посла: російські слідчі вилетіли до Туреччини

Андрій Карлов Копирайт изображения AP
Image caption Андрій Карлов був убитий в Анкарі на фотовиставці, присвяченій Росії

Російська оперативно-слідча група вилетіла до Туреччини, аби взяти участь у розслідуванні вбивства посла Андрія Карлова.

До складу групи увійшли представники Слідчого комітету, МЗС Росії і "спеціальних відомств", повідомив речник російського президента Дмитро Пєсков.

Про участь групи напередодні домовились Володимир Путін і Реджеп Ердоган під час телефонної розмови, зазначив пан Пєсков.

Путін і Ердоган поговорили по телефону невдовзі після вбивства Карлова, яке сталося на відкритті російської фотовиставки в Анкарі.

Нападник - 22-річний Мевлют Мерт Алтинташ - служив у спецпідрозділі турецької поліції.

На відео, що зафіксувало замах на дипломата, чутно, як він вигукував: "Не забувайте про Алеппо, не забувайте Сирію". Вбивцю застрелила поліція.

Копирайт изображения AP
Image caption Нападник кричав про Сирію і Алеппо

Цей напад стався на тлі протестів у Туреччині проти підтримки президента Сирії Башара Асада з боку Росії та загострення в Алеппо.

Чи мав Алтинташ зв'язки з будь-якими угрупованнями, поки що невідомо.

"Провокація"

Пан Ердоган у зверненні до нації назвав це вбивство спробою знову загострити відносини між Росією і Туреччиною.

Про те саме заявили очільник МЗС Росії Сергій Лавров і президент Путін.

"Це, безумовно, провокація, спрямована на зрив нормалізації російсько-турецьких відносин і на зрив мирного процесу в Сирії", - сказав пан Путін після розмови з Ердоганом.

Напередодні Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу одразу за двома статтями - "напад на представника іноземної держави, що має державний захист" і "акт міжнародного тероризму, який призвів до смерті людині".

Новини на цю ж тему