МЗС Туреччини пообіцяло разом із Росією розкрити вбивство посла

Лавров, Чавушоглу Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пан Лавров, пан Чавушоглу й міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф планують обговорити ситуацію в Сирії.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу виразив упевненість, що разом із Росією їм вдасться розкрити вбивство посла Андрія Карлова. У вівторок до Туреччини вилетіла російська оперативно-слідча група.

Пан Чавушоглу у вівторок у Москві проводить переговори із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Перед початком зустрічі міністри поклали квіти до портрета Карлова, якого застрелили на відкритті російської фотовиставки в Анкарі в понеділок.

"Ми зобов'язані з'ясувати, хто стоїть за цим мерзенним, підлим злочином, - сказав пан Чавушоглу. - Я упевнений, що спільними зусиллями ми зможемо це зробити".

Пан Лавров нагадав, що напередодні президенти Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган домовилися про відправку до Туреччини групи російських слідчих. "Вона вже, як я розумію, приземлилася в турецькій столиці", - сказав пан Лавров.

На зворотному шляху спецборт забере тіло загиблого дипломата.

"Безумовно, необхідно якомога швидше встановити всі обставини організації та здійснення цього терористичного акту", - додав російський міністр.

Раніше про відправку до Туреччини оперативно-слідчої групи в складі 18 людей повідомив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков. Крім співробітників Слідчого комітету, це працівники МЗС Росії і "представники спеціальних відомств".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption На переговорах із паном Лавровим міністр закордонних справ Туреччини заявив, що в честь убитого посла Росії буде названо вулицю в Анкарі, на якій розташоване російське посольство.

Пан Лавров, пан Чавушоглу й міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф планують обговорити ситуацію в Сирії.

Переговори не стали відкладати після вбивства російського посла. Смерть пана Карлова президенти Росії й Туреччини розцінили як спробу перешкодити діалогу двох країн. "Це, безумовно, провокація, спрямована на зрив нормалізації російсько-турецьких відносин і на зрив мирного процесу в Сирії", - сказав напередодні пан Путін.

"Основна мета нападників - завдати шкоди російсько-турецьким відносинам і скомпрометувати ті успіхи, які ми з вами спільними зусиллями досягли останнім часом", - погодився із російським президентом глава МЗС Туреччини. Пан Лавров на початку переговорів із паном Чавушоглу сказав, що загибель посла "змушує всіх нас рішучіше боротися із тероризмом і робить нашу сьогоднішню зустріч більш актуальною".

Посла Росії в Туреччині застрелили в понеділок увечері на відкритті російської фотовиставки в Анкарі. Його застрелив 22-річний Мевлют Мерт Алтинташ, який служив у спецпідрозділі поліції. Під час замаху він кричав: "Не забувайте про Алеппо, не забувайте Сирію!"

На переговорах із паном Лавровим міністр закордонних справ Туреччини заявив, що в честь убитого посла Росії буде названо вулицю в Анкарі, на якій розташоване російське посольство.

Минулого тижня зі східного Алеппо, який сирійська армія і проурядові сили змогли взяти під контроль за участю російських військових, почалася евакуація повстанців і членів їхніх сімей. ЗМІ повідомляли про домовленості між Росією та Туреччиною про виведення повстанців, проте Кремль це офіційно не підтверджував. Зараз на переговорах із паном Лавровим, пан Чавушоглу "пообіцяв продовжувати нашу спільну роботу" щодо врегулювання ситуації в Сирії.

Напередодні Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою почати моніторинг ситуації в Сирії - після повідомлень про можливі вбивствах мирних жителів.

Новини на цю ж тему