Uber призупиняє тести безпілотних таксі в Каліфорнії

Безпілотне таксі Копирайт изображения AP
Image caption Компанія Uber зауважує, що поки що за кермом безпілотних таксі про всяк випадок сидять і водії

Компанія Uber повідомила про призупинення випробувань безпілотних таксі в Сан-Франциско після того, як регулятори штату Каліфорнія відкликали у неї реєстрацію на відповідні автомобілі.

"Зараз ми міркуємо над тим, де і як ми можемо використовувати ці автомобілі, однак ми на 100% залишаємося вірні Каліфорнії і подвоїмо наші зусилля для роботи над потрібними федеральними законами", - йдеться в заяві компанії.

Влада штату раніше погрожувала Uber судовим переслідуванням у випадку, якщо компанія не отримає спеціального дозволу для своїх випробувань. Однак керівництво компанії у відповідь заявило, що має намір проігнорувати вимоги влади.

Інші компанії, зокрема Google і Tesla, перед початком використання своїх безпілотних автомобілів отримали відповідний дозвіл від каліфорнійської влади. Компанії, що отримали ліцензію, зобов'язуються покривати всі витрати по "страховими випадками" при ДТП і повідомляти про всіх позаштатні випадки з безпілотними автомобілями.

Однак в так званих безпілотних таксі Uber за кермом як і раніше сидить водій, який підстраховує автоматику,

Тому керівництво Uber зазначає, що оскільки у водійському кріслі перебуває людина, яка в будь-який момент може взяти керування на себе, то машина не може вважатися повністю безпілотною. Відповідно, необхідність в спеціальному дозволі немає.

Тим часом на порталі YouTube з'явився відеоролик, на якому видно, як безпілотна машина Uber проїжджає на червоне світло по одній з вулиць Сан-Франциско.

Новини на цю ж тему