Рада скасувала обрання Савченко до делегації в ПАРЄ

Савченко Копирайт изображения UNIAN

Верховна Рада скасувала своє рішення про позаквотне обрання Надії Савченко членом постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.

Відповідну постанову прийняли у четвер 237 голосами.

"Делегація затверджена за винятком вакантного місця Надії Савченко. Зараз ми розберемося з нашими квотами, і ті, хто мають право на ці квоти - групи і фракції - будуть вирішувати, як це заповнювати", - сказав у коментарі "каналу 112" голова делегації у ПАРЄ депутат Володимир Ар'єв.

Водночас він відмовився коментувати питання, хто саме замінить пані Савченко у делегації.

Савченко позаквотно включили до складу постійної делегації ВР у ПАРЄ у грудні 2014 року.

На той час її утримували під вартою у Росії, і це включення надало їй імунітет, сказано у пояснювальній записці до постанови, яку сьогодні підтримала Рада.

Тепер обставини змінилися, і не дотримується рівність умов призначення членів делегації, сказано в документі.

Прес-секретар пані Савченко Тетяна Проторченко розповіла каналу "112 Україна", що депутат зараз перебуває у Німеччині і після повернення прокоментує крок Ради.

У середу спікер оголосив про виключення Надії Савченко з фракції "Батьківщина".

Таке рішення фракція ухвалила минулого тижня, пояснивши це тим, що колишня льотчиця не координує свої дії з політичною силою.

Водночас у фракції заявили, що не будуть ініціювати позбавлення Савченко депутатського мандата.

У жовтні депутат розповіла, що відвідувала підконтрольні сепаратистам території на Донбасі. За її словами, метою тієї поїздки було налагодити діалог для врегулювання конфлікту і звільнення полонених.

Цей крок викликав критику в Україні.