У СБУ заперечили знущання над росіянином Бєзобразовим

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Українські правоохоронці затримали росіянина Безобразова вілкту 2014 року

У Службі безпеки України заперечили дані Слідчого комітету Росії (СКР) про те, що українські силовики нібито знущалися та погрожували сім'ї затриманого на Одещині росіянина Володимира Безобразова.

Раніше у вівторок СКР повідомив про "звільнення" пана Безобразова, який був затриманий СБУ в Кароліно-Бугазі у липні 2014 року за звинуваченням у вербуванні найманців для самопроголшених "ДНР" і "ЛНР".

Також у СКР заявили, що працівники СБУ на допитах Володимира Безобразова "продемонстрували, як члени його сім'ї стоять під дулами автоматів, і переконали, що якщо не доб'ються показань про зізнання, Безобразова і його сім'ю віддадуть на поталу "Правому сектору".

"Слідчий комітет поширює стільки фейків, що немає сенсу їх коментувати", - розповіла ВВС Україна речниця СБУ Олена Гітлянська.

Вона додала, що у неї немає даних про звільнення Володимира Безобразова.

Відповідно до рішення суду, Володимира Безобразова було визнано винним за статтею про "посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України" і засуджено до ув'язнення строком три роки і три місяці.

Водночас, пана Безобразова звільнили від відбуття покарання під зобов'язання не виїжджати з України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції.

Також повідомляється, що пізніше чоловіка знову було затримано.

Протест проти його утримання висловлювали правозахисники з Amnesty International.

Раніше цього тижня стало відомо, що Україна має намір передати самопроголошеним "ДНР" та "ЛНР" в односторонньому порядку 15 осіб, щоби розблокувати процес обміну полоненими. Чи значиться серед цих осіб Володимир Безобразов - невідомо.

Також у вівторок з полону "ДНР" звільнили двох .

Новини на цю ж тему