На Черкащині знешкодили 500-кілограмову бомбу

бомба Копирайт изображения dsns.gov.ua

У селі Іваньків Канівського району Черкаської області піротехніки знешкодили 500-кілограмову авіаційну бомбу часів Другої світової війни. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

"Знайдений на околиці села авіаційний снаряд виявився німецькою товстостінною авіабомбою SD-500 із зоною ураження до 1500 метрів", - зазначила прес-служба ДСНС.

Аби знищити бомбу, піротехніки за допомогою трактора викопали на підривному полігоні спеціальну яму 5-метрової глибини, кажуть в ДСНС.

"Впродовж двох днів, 24 та 25 грудня, сапери управління, ризикуючи власним життям, проводили земляні роботи з відкопування, вивезення та знищення знахідки, яка пролежала в землі понад 70 років", - додали у відомстві.

У неділю по завершенню усіх робіт сапери провели "успішний контрольований підрив", після якого залишилася воронка глибиною три метри та десять метрів у діаметрі, наголосила ДСНС.

Копирайт изображения dsns.gov.ua
Image caption Після підриву бомби залишилася велика воронка

Загалом це вже третя 500-кілограмова авіабомба, яку за останні десять років знешкодили у Черкаській області, повідомило відомство.