Суд Москви оголосив зміну влади у Києві держпереворотом

Майдан Копирайт изображения unian
Image caption Майдан

Дорогомилівський суд Москви визнав події в Україні в 2014 році державним переворотом. Позов подав колишній депутат Верховної Ради Володимир Олійник.

Перед засіданням в Москві прийняли підвищені заходи безпеки - охороняли не тільки вхід в будівлю, а й поверх, де відбувалося засідання. Журналістів до зали не пустили.

Засідання почалося з виступу позивача, який нагадав свідчення колишніх керівників України - екс-президента Віктора Януковича, екс-прем'єра Миколи Азарова, а також колишніх керівників МВС, СБУ та інших відомств. За словами свідків, події зими 2014 року в Україні були переворотом.

"У посольстві США діяв штаб майдану", - заявив Олійник.

Екс-депутат перерахував кілька ознак того, що це був переворот: захоплення адміністративних будівель, незаконне внесення протестуючими змін до законодавства, усунення від влади колишніх лідерів країни та інші.

Раніше в цьому суді виступив Віктор Янукович, який фактично виголосив промову, в якій сам себе виправдовував. Росія, де після втечі з Києва перебуває Віктор Янукович, відмовляє Україні в його видачі, вважаючи його переслідування політичним.

Генпрокуратура України розслідує вісім злочинів, за якими Янукович проходить підозрюваним. Зокрема, його підозрюють у вказівці і погодженні застосування надмірних заходів, спецзасобів та вогнепальної зброї до учасників масових акцій протесту в листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Одним з поворотних моментів протистояння в Києві став розстріл протестувальників на Майдані, який стався 20 лютого 2014 року і призвів до загибелі 53 осіб. Зараз у цій справі судять в Києві колишніх бійців "Беркута".

Під час подій на Майдані загинули 100 людей. Більше тисячі отримали поранення. В Україні події на Майдані називають Революцією Гідності.

Новини на цю ж тему