Ердоган: коаліція на чолі зі США підтримує "ІД"

Реджеп Таїп Ердоган Копирайт изображения Reuters

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що має докази того, що США і їхні союзники по операції в Сирії підтримували екстремістські угруповання, в тому числі "Ісламську державу".

"Вони звинувачували нас у підтримці Даіш (інша назва "ІД" - прим. ВВС). Зараз вони самі допомагають терористичним угруповання, включаючи Даіш", - сказав пан Ердоган на прес-конференції в Анкарі.

"Це абсолютно очевидно. У нас є підтверджені дані з ілюстраціями, фотографіями і відео", - додав він.

Наприкінці 2015 року під час загострення російсько-турецьких відносин через збитий бомбардувальник Су-24 Москва неодноразово звинувачувала турецьку владу і особисто Ердогана в участі у нафтових угодах з бойовиками "ІД", але турецький лідер тоді відкидав звинувачення і обіцяв піти у відставку, якщо вони будуть доведені.

Міжнародна коаліція під егідою США веде боротьбу з "ІД" переважно за допомогою авіаударів - в Сирії і сусідньому Іраку. Представники США і країн коаліції поки що не прокоментували заяви пана Ердогана.

10 грудня міністр оборони США Ештон Картер заявив, що близько 200 американських військових будуть направлені до Сирії на допомогу курдським і арабським повстанцям, які намагаються вибити бойовиків "ІД" з міста Ракка.

Минулого тижня розташований у Британії Центр моніторингу за правами людини в Сирії звинуватив ВВС Туреччини в загибелі 88 жителів Сирії в результаті авіанальотів у районі міста Ель-Баб.

Невдовзі після цього турецька армія заявила про "нейтралізацію" майже 70 бойовиків "ІД" в Сирії.

Новини на цю ж тему