Російські чиновники розповіли New York Times про систему допінгу

Олімпійські ігри 2014 Копирайт изображения Getty Images
Image caption На думку експертів, система прийому допінгу в Росії остаточно сформують до Олімпійських ігор в Сочі

Російські чиновники вперше визнали, що в їхній країні існувала система прийому допінгу, пише газета New York Times. Журналісти газети зробили серію інтерв'ю в Москві, у тому числі з в.о. голови Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Ганною Анцеліовіч.

"Це була інституційна змова", - заявила виданню пані Анцеліовіч. Вона також підкреслила, що високопосадовці не брали участі в цій змові.

"Як на мене, як колишнього міністра спорту, президента Олімпійського комітету, ми зробили багато помилок", - визнав у розмові з журналістами New York Times голова Незалежної громадської антидопінгової комісії Олімпійського комітету Росії (ОКР) Віталій Смирнов.

Президент Володимир Путін призначив його для спостереження за реформою антидопінгової системи в Росії.

Пан Смирнов також заявив, що необхідно зрозуміти причину, чому молоді спортсмени погоджують прийняти допінг.

Канадський юрист Річард Макларен, сказав NYT, що радий, що російські чиновники більше не намагаються оскаржити його висновки. Раніше він підготував для Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) дві доповіді про допінг у російському спорті. Він вважає, що росіяни таким чином намагаються уникнути подальших розслідувань.

У другій частині доповіді пана Макларена, яку оприлюднили дев'ятого грудня стверджують, що понад тисяча російських спортсменів брали участь у маніпуляціях із допінг-пробами з 2011 року.

Раніше російські чиновники заперечували наявність у Росії системи прийому допінгу.

Олімпіада в Сочі і ФСБ

У травні колишній керівник московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков дав інтерв'ю New York Times. Він розповів про систему вживання допінгу, яку застосовували на Олімпійських іграх у Сочі у 2014 році.

Пан Родченков розповів, що особисто розробив суміші заборонених препаратів і допомагав підмінювати допінг-проби російських спортсменів, які брали участь у сочинській Олімпіаді. Саме він першим заявив про участь російських спецслужб у підміні допінг-проб, що пізніше увійшло в доповідь незалежної комісії ВАДА під керівництвом Річарда Макларена.

Згідно з висновками юриста, у Росії вже багато років існує система підміни допінг-проб, у якій бере участь ФСБ і чиновники з мінспорту.

Висновки пана Макларена призвели до того, що частина російських спортсменів не змогла виступити на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Російський президент Володимир Путін наприкінці грудня цього року заявив, що в Росії не підтримують допінг на державному рівні, а пан Родченков, за його словами, "тягав сюди всяку гидоту".

У Росії проти Григорія Родченкова порушили кримінальну справу.

"ВАДА пощастило, що в них виявився Родченков", - заявив New York Times юрист Олімпійського комітету Росії Віктор Березов. Він припустив, що подібні порушення можуть "відбуватися в Китаї або Лондоні", оскільки "систему зламали".

Пан Смірнов також повідомив газеті, що і в інших країнах вживають допінг. Водночас він посилається на інформацію, яку отримала ВАДА в результаті злому акаунтів.

Новини на цю ж тему