Нетаньягу звинуватив США в антиізраїльській риториці

Биньямін Нетаньягу Копирайт изображения Reuters
Image caption Биньямин Нетаньягу назвав голосування щодо резолюції ООН змовою

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу дорікнув держсекретарю США Джону Керрі за його антиізраїльську промову.

"Виступ Керрі сьогодні був спрямований проти Ізраїлю, як і резолюція Радбезу ООН, яку він просував", - заявив прем'єр-міністр.

Нетаньягу вважає, що під час своєї промови пан Керрі був "одержимо зосереджений" на проблемі ізраїльських поселень на окупованих територіях.

При цьому, на думку ізраїльського прем'єра, держсекретар США практично не торкнувся суті проблеми, а саме "небажання палестинців визнати державу Ізраїль в її кордонах".

Раніше у середу, піл час виступу в Держдепартаменті США, Джон Керрі заявив, що перспектива врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту за принципом співіснування двох держав - ізраїльської та палестинської - наразі під загрозою.

Він також підкреслив, що резолюція ООН, яка засуджує будівництво ізраїльських поселень на окупованих землях, відповідає американським цінностям.

Копирайт изображения EPA
Image caption Джон Керрі сказав, що США - найвірніший друг Ізраїлю, але додав, що "друзі повинні говорити один одному неприємну правду"

Йдеться про прийняту в п'ятницю резолюцію ООН із закликом "негайно і повністю припинити всю поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях, зокрема у Східному Єрусалимі".

Адміністрація США відмовилася накладати на резолюцію вето і проінструктувала американських дипломатів утриматися при голосуванні.

Водночас обраний президент США Дональд Трамп, інавгурація якого має відбутися наприкінці січня наступного року, пообіцяв Ізраїлю захищати його інтереси і не дозволяти іншим ставитися до країни з неповагою.

"Ми не можемо і далі дозволяти поводитися з Ізраїлем з повним презирством і неповагою. Раніше США були для них добрим другом, але не зараз. Початком кінця була угода з Іраном, а тепер це (ООН)! Залишайся сильним, Ізраїль, 20 січня не за горами! " - Написав Дональд Трамп у своєму Twitter.


Що таке "принцип двох держав"?

Принцип "дві держави для двох народів" - це варіант вирішення палестино-ізраїльського конфлікту, що передбачає створення й існування держави Палестина поряд з Ізраїлем.

Багато дипломатів та політиків називають реалізацію цієї ідеї своєю метою .

План передбачає створення незалежної держави Палестина в межах, в яких вона існувала до укладання мирного договору 1967 року.

Передбачається, що держава Палестина буде мирним сусідом Ізраїлю.

ООН, Ліга арабських держав, Євросоюз, Росія і США послідовно підтверджують свою підтримку принципу двох держав.


Що далі? Аналіз дипломатичного кореспондента BBC Пола Адамса

На початку свого президентського терміну Барак Обама доклав дипломатичних зусиль, щоб розплутати протиріччя арабо-ізраїльського конфлікту.

Ці зусилля були безуспішними.

Події "арабської весни", низка нових збройних конфліктів змусили пана Обаму вирішувати терміновіші проблеми.

І зараз, напередодні завершення роботи адміністрації Барака Обами, ми бачимо дії США, які не на жарт розлютили прем'єра Ізраїлю.

Але чи може це створити нові передумови для відновлення дипломатичних зусиль в цьому напрямку?

У середині січня Франція організовує конференцію, присвячену перспективі мирного врегулювання конфлікту.

Є думка, що рішення, які будуть прийняті під час цієї зустрічі, можуть лягти в основу нової резолюції ООН. Все це може статися до 20 січня - дати інавгурації нового президента США.

Але Дональд Трамп уже заявив, що не збирається заганяти Ізраїль в кут.

Новини на цю ж тему