Україна передала представникам "ДНР"/"ЛНР" 15 людей

Донбас Копирайт изображения AP

Влада України в односторонньому порядку передала представникам самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" 15 людей, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з поссиланням на прес-службу СБУ.

Як повідомили кореспонденти російських інформагентств, які перебувають на місці події, передання відбувалося в нейтральній зоні між Горлівкою і Майорським.

"Щойно відбулася передача 15 осіб, які перебували під кримінальним переслідуванням в Україні", - повідомили в прес-центрі Служби безпеки України.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявляла, що 15 осіб помилувані указом українського президента, а їх передання - жест доброї волі.

За її словами, серед цих людей є важкохворі, люди похилого віку, а також шестеро жінок.

Напередодні представники "ДНР" передали владі України двох жінок - Ольгу Сворак і Анжеліку Преснякову. Як писали українські ЗМІ, Сворак працювала журналістом в Івано-Франківську, а Преснякова була суддею Апеляційного суду Донецької області. У чому бойовики звинувачували жінок, не повідомлялося.

Обмін полоненими є однією з вимог Мінських угод. Як і інші домовленості, цей процес заморожений, а Київ і самопроголошені "республіки" звинувачують у невиконанні домовленостей, досягнутих у Мінську, одні одних.

Повідомлення про обмін полоненими надходять на тлі невпинних обстрілів уздовж лінії розмежування на сході України.

У грудні стало відомо, що тему обміну полонених з лідерами ДНР і ЛНР Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким обговорювала депутат Верховної ради Надія Савченко.

Савченко зазнала гострої критики за зустріч в Мінську з представниками самопроголошених республік, була виключена з фракції партії "Батьківщина" і цього тижня презентувала власний політичний проект.

Новини на цю ж тему