Перші години перемир'я в Сирії пройшли загалом спокійно

Копирайт изображения EPA
Image caption Угоду досягли вже після того, як проурядові сили захопили підконтрольні опозиції райони міста Алеппо

У Сирії розпочався режим припинення вогню між конфліктуючими сторонами. Базована у Британії Сирійська організація зі спостереження за правами людини повідомляє, що перші кілька годин перемир'я пройшли спокійно.

Режим припинення вогню в Сирії почав діяти з опівночі 30 грудня.

Водночас правозахисники відзначають, що повністю бої не припинилися. У провінції Хама (центральна Сирія) зафіксовані зіткнення опозиції з проурядовими силами.

Сторони угоди

Угода між урядом Башара Асада і повстанськими угрупуваннями була досягнута за посередництва Росії і Туреччини, які мають стати гарантами дотримання домовленостей.

Ця угода передбачає діалог з багатьма опозиційними збройними формуваннями. Водночас вона не поширюється на радикальні угруповання, такі як "Ісламська держава", Робоча партія Курдистану (РПК), "Фронт ан-Нусра".

Якщо перемир'я буде діяти, то вже протягом місяця мають стартувати мирні переговори між конфліктуючими сторонами.

За даними медиків і правозахисників, у Сирії від початку збройного конфлікту в березні 2011 року загинули щонайменше 300 тисяч людей.

Ще чотири мільйони людей виїхали у сусідні країни і в Європу в пошуках притулку.

Три документи

Копирайт изображения AFP
Image caption Кілька деталей угоди про перемир'я напередодні розповів Володимир Путін. Росія та Туреччина мають стати гарантами режиму припинення вогню

Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив про те, що влада Сирії і опозиція домовилися про припинення вогню і початок мирних переговорів. Напередодні перемир'я на всій території країни анонсували турецькі державні медіа.

Володимир Путін заявив, що сторони підписали три документи.

"Перший документ між сирійським урядом і озброєною опозицією - про припинення вогню на території Сирійської Арабської Республіки", - відзначив президент Росії.

Другий документ, за його словами, передбачає "комплекс заходів" для контролю режиму припинення вогню.

А в третій угоді йдеться про "готовність до початку мирних переговорів по сирійського врегулювання".

Новини на цю ж тему