Трамп обговорить санкції і звинувачення проти Росії з розвідкою

Майбутній президент США Дональд Трамп пообіцяв обговорити з розвідкою звинувачення на адресу Росії Копирайт изображения AFP
Image caption Майбутній президент США Дональд Трамп пообіцяв обговорити з розвідкою звинувачення на адресу Росії

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв обговорити з розвідкою озвучені на адресу Росії звинувачення і можливість нових санкцій.

"В інтересах нашої країни та її великого народу я зустрінуся з лідерами розвідувального агентства наступного тижня, щоб отримати свіжу інформацію про цю ситуацію", - йдеться у заяві пана Трампа.

Він додав, що США потрібно рухатися далі і "зайнятися більш важливими справами".

У четвер президент США Барак Обама повідомив, що Сполучені Штати висилають 35 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні і консульства в Сан-Франциско.

Також Штати оголосили про запровадження нових санкцій проти Росії через втручання Росії у вибори в США.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що, на думку Кремля, адміністрація президента Барака Обами своїми діями прагне підірвати позиції обраного президента Дональда Трампа на міжнародній арені.

Влада Росії заперечує звинувачення у втручанні у вибори в США.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Барак Обама заявив, що дії російських хакерів координувалася Кремлем

Відповідь США

Президент США Барак Обама заявив, що видворення російських дипломатів - не єдина відповідь на дії Росії під час виборів у Сполучених Штатах.

"Ці дії - не вся наша відповідь на російську агресивну активність. Ми будемо вдаватися до різних заходів - там і тоді, коли це вирішимо - і про деякі з них повідомлятися не буде", - йдеться у заяві Барака Обами, опублікованій на сайті Білого дому.

Він додав, що Штати разом з союзниками мають діяти спільно, щоб "протистояти зусиллям Росії, направленим на підрив усталених міжнародних норм поведінки, а також втручання у демократичне врядування".

Барак Обама пообіцяв незабаром оприлюднити в Конгресі доповідь про те, як Росія, ймовірно, втручалася у виборчий процес у США, й при цьому не лише на останніх президентських виборах.

Білий дім звинувачує Кремль у тому, що він намагався вплинути на перебіг виборчої кампанії у Сполучених Штатах, зокрема й через дії хакерів.

Американський президент відзначив, що крадіжки та оприлюднення інформації "могли бути спрямовані лише на найвищому урядовому рівні Росії".

У Вашингтоні також заявили про тиск на американських дипломатів, які працюють у Росії.

Видворення дипмісій

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Кремль пообіцяв адекватно відповісти на дії Барака Обами і звинуватив його адміністрацію у пробах підірвати позиції Дональда Трампа на міжнародній арені

Окрім того, що США висилають 35 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні і консульства в Сан-Франциско, Вашингтон вирішив закрити дві дипломатичні місії РФ у Меріленді і Нью-Йорку. Які, на думку американської влади, використовувалися в розвідувальних цілях.

Пізніше речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва дасть адекватну відповідь на такі дії Сполучених Штатів.

"Поки що я не можу сказати, якою буде відповідь, хоча, як ми знаємо, тут абсолютно безальтернативно діє принцип взаємності. Зрозуміло, буде надана адекватна відповідь", - сказав представник російського президента у четвер ввечері.

При цьому він підкреслив, що реакція Росії призведе до суттєвого дискомфорту американської сторони у певних сферах.

Новини на цю ж тему