Рада Безпеки ООН розглядає перемир'я в Сирії

Дамаск Копирайт изображения Reuters
Image caption Представники опозиції кажуть, що в п'ятницю у передмісті Дамаска Дума, що знаходиться під контролем повстанців, були артилерійські обстріли

У суботу Рада Безпеки ООН має обговорити запропоновану Росією резолюцію на підтримку угоди щодо припинення вогню в Сирії

У тексті резолюції запропонували якомога швидше організувати доставку гуманітарної допомоги по всій території Сирії.

Резолюція також закликає до політичного врегулювання конфлікту шляхом переговорів між урядом і повстанцями. Переговори, які пройдуть за посередництва Росії й Туреччини, повинні початися в січні в Астані.

Однак, незважаючи на оголошене перемир'я, із Сирії надходять повідомлення про перестрілки й авіаудари. Представники низки повстанських угруповань уже заявили, що будуть вважати угоду про припинення вогню анульованою, якщо авіаудари й інші військові дії триватимуть.

Які саме угруповання стоять за цією заявою, наразі невідомо.

Угода про припинення вогню, з одного боку, поширюється на всю територію Сирії, але з іншого - не зачіпає деякі угруповання, у тому числі джихадистське угруповання "Ісламська держава", а також "Джабхат Фатех аш-Шам" і курдські ополчення.

Серед постійних членів Ради Безпеки ООН, які мають право вето, Росія підтримує президента Сирії Башара Асада, а США, Франція і Британія наполягають на тому, що він повинен піти у відставку в рамках будь-якого врегулювання сирійської кризи.

Росія й Туреччина також підтримують сили, які протистоять однин одному в Сирії.

Новини на цю ж тему